ЗАГРОЗА, ЯКА ЗРОСТАЄ
Щоб привернути увагу всього світового суспільства до поширеної проблеми у різних країнах у перший вівторок
травня проводять День боротьби з астмою. Від цієї хвороби страждають понад 300 мільйонів людей у світі.
Поступово бронхіальна астма, яку раніше діагностували не так часто, перетворилася на розповсюджене захворювання. Аби донести до населення планети інформацію про загрозу астми, організатори у рамках події проводять різноманітні заходи та акції.
Щорічне відзначення події проводиться з 1998 року, коли у першому Дні боротьби з бронхіальною астмою взяли участь 35 країн світу. Кількість держав, що приєднуються до заходів, поступово зростає. Акції проходять у рамках Глобальної ініціативи з астми (Global Initiative for Asthma, GINA) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Головною метою заходів є підвищення рівня обізнаності з питань захворювання астмою, покращення рівня допомоги та запровадження ефективної профілактики.
Задача проведення Всесвітнього дня боротьби з астмою полягає у розповсюдженні інформації про захворювання та забезпеченні хворим вільного доступу до якісного лікування. Заходи у рамках події проходять у форматі та тематиці, встановлених GINA. Традиційно акції проводять в усіх країнах-учасницях силами національних медичних закладів із залученням громадських організацій та засобів масової інформації.
Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/vsesvitniy-den-borotby-z-astmoiu/?occurrence=2021-05-04
|