РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ
Нові дослідження свідчать, що українці з початку пандемії
почали менше рухатися, а дехто більше вживати алкоголю.
УНН обговорив такий спосіб життя наших співгромадян з дієтологом Яною Кравченко.
Цитата:
“Наш організм запрограмований на те, щоб рухатися. Варто згадати, наскільки активними були наші предки. Вони їли їжу менш калорійну, не вживали цукру та алкоголю, багато рухалися і відпочивали, коли на вулиці ставало темно. Змінити цю програму досить складно за якісь сто років, у той час, коли людство вже існує мільйони років. Коли ми починаємо вести сидячо-лежачий спосіб життя, обмін речовин сповільнюється, м‘язи, які не використовуються, атрофуються”, — пояснила дієтолог.
Деталі
Калорійна їжа не встигає “відпрацьовуватися” фізичною активністю, і тіло запливає жиром.
“Варто знати, що кожні зайві 0,5 кг жиру — це додатковий 1 км кровоносних судин. Це тканина, яка потребує насичення киснем і поживними речовинами. Органи спресовуються під тиском жиру, зношуються передчасно, з‘являються запалення, які можуть перерости у серйозні захворювання серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, суглобів дуже швидко”, — наголосила експерт.
Щодо алкоголю, то про його шкоду організм говорилося багато.
“Це потужна атака на нервову систему, органи травлення, видільну систему, зір та психіку людини”, — зауважила дієтолог.
Контекст
Днями Інститут майбутнього оприлюднив дослідження, яке показує, що загалом більшість громадян (68%) кажуть, що пандемія не вплинула на їхні заняття спортом. Разом із тим, майже кожен четвертий (23%) стверджує, що внаслідок неї його фізична активність впала. Про те, що за цей час фізична активність зросла, розповіли вчетверо менше опитаних (6%).
Наразі карантин в Україні пом’якшили. Що разом із настанням літа може стати хорошим приводом для збільшення фізичної активності.
Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1932247-nash-organizm-zaprogramovaniy-na-rukh-diyetolog-pro-karantinniy-sposib-zhittya-ukrayintsiv
|