СВІТОВА ПРОБЛЕМА ЧЕРЕЗ ЗМІНИ КЛІМАТУ
17 червня відзначається Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою.
За статистичними даними в Україні дві третини сільгоспугідь - у зоні
ризикованого землеробства через опустелювання і посухи.
Зміна клімату на планеті викликають екстремальні погодні умови, інтенсивність яких збільшується.
В Україні зросла інтенсивність та повторюваність посух протягом усіх сезонів у період 2007–2012 рр. За прогнозами науковців, при очікуваному підвищенні температури повітря, навіть на 1,5°С, протягом 2020–2050 років кожен другий сезон може бути посушливим.
Проте, зміна клімату не означає, що посухи будуть скрізь. У деяких місцях може стати вологіше і холодніше, але екстремальні явища будуть посилюватися, що негативно вплине на сільське господарство, екосистеми, здоров’я людей.
Адаптація до змін клімату є одним з напрямків діяльності Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Червоний Хрест України також приділяє увагу даній проблематиці. Наші волонтери організовують екологічні акції та власним прикладом заохочують мешканців країни до поступових кроків змін у повсякденному житті для збереження природи.
Запровадження дня і його завдання
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою офіційно встановлений рішенням 49-ї сесії Генасамблеї ООН від 30 січня 1995 року. Дата цього дня була обрана до річниці прийняття конвенції по боротьбі з опустелюванням.
В ООН зазначають, що завданнями Дня опустелювання та посухи є:
- сприяти поінформованості громадськості з цього питання;
- щоб люди знали, що з опустелюванням та посухою можна ефективно боротися, що можливі рішення і що ключові інструменти для досягнення цієї мети полягають у посиленій участі громади та співпраці на всіх рівнях;
- посилити імплементацію конвенції ООН щодо боротьби з опустелюванням у тих країнах, які зазнають серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці.
День опустелювання та посухи 2021 року
Цього року увага ООН зосередиться на оновленні деградованих земель. В організації вважають, що цей процес принесе економічну стійкість, створить робочі місця, збільшить доходи та підвищить продовольчу безпеку.
"Це допомагає відновити біорізноманіття, блокує дію вуглецю, що підігріває Землю, уповільнюючи кліматичні зміни. Це також може зменшити наслідки зміни клімату та забезпечити зелене відновлення від пандемії COVID-19", — йдеться у заяві ООН.
Там зазначають, що майже три чверті придатних земель освоїли люди, щоб задовольнити постійно зростаючі потреби. Водночас поточні зобов’язання понад 100 країн передбачають відновлення близько 1 млрд гектарів землі протягом наступного десятиліття — що майже співмірно з площею території КНР.
Фото – МФТЧХ і ЧП
За джерелами:
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/pcb.3348874078482377/3348873438482441/
https://suspilne.media/140025-blizko-cverti-zemel-svitu-vze-e-neproduktivnimi-so-varto-znati-pro-den-posuhi/
|