Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Червень » 25 » Сьогодні - Всесвітній день вітиліго
16:59
Сьогодні - Всесвітній день вітиліго

ПУРПУРНИЙ  ДЕНЬ  РОЗВАГ

 

 

 

 

 

 

 

Дата була обрана, як пам’ять про музиканта Майкла Джексона,

котрий страждав на цю недугу аж до самої смерті 25 червня 2009 р.
 

 

 

Вітиліго – це рідкісне шкірне захворювання, що виникає через брак пігменту меланіну і характеризується утворенням блідих чи білих плям на шкірі. Близько 1-2% населення світу страждають на це захворювання. 

 

Хворі на вітиліго часто стикаються з помилковими уявленнями про свою хворобу, стигматизацією та дискримінацією, тому для підвищення обізнаності людей щорічно 25 червня відзначається Всесвітній день вітиліго.


Ідею відзначення Дня запропонував Стів Харагадон, засновник мережі друзів вітиліго, а потім розробив Ого Мадуесі, нігерійський хворий на вітиліго, який є засновником та виконавчим директором Фонду підтримки та обізнаності про вітиліго (VITSAF).

 

Перший Всесвітній день вітиліго, також відомий як День поінформованості про вітиліго або Пурпурний день розваг про вітиліго, відзначався в 2011 році.
 

Вітиліго розвивається у будь-якому віці, але зазвичай зустрічається у молодих людей у віці від 10 до 30 років.


Найбільш поширеною є точка зору, що вітиліго є аутоімунним захворюванням. Імунна система виробляє білки (цитокіни), які при вітиліго діють на меланоцити, внаслідок чого останні перестають продукувати меланін.

 

Є докази того, що сонячні опіки або емоційний стрес можуть бути пусковим механізмом для початку захворювання. Люди з іншими аутоімунними хворобами мають більше шансів захворіти на вітиліго. Діти батьків, які хворіють на вітиліго, є більш схильними до розвитку захворювання, тобто має місце генетична схильність. 

 

Передбачити перебіг цього захворювання неможливо. У деяких людей депігментовані плями не поширюються, інколи зникають, а в інших прогресують, поширюються на інші ділянки тіла. Деякі люди скаржаться на розвиток нових депігментацій після фізичного або емоційного навантаження.

 

Вітиліго класифікується на основі сегментації:

Сегментарне, або локалізоване, вітиліго: вражає лише одну ділянку тіла і зазвичай зустрічається у дітей. Цей різновид зустрічається рідше порівняно з несегментарним вітиліго.

Несегментарне вітиліго: проявляється появою симетричних білих плям з обох сторін тіла. Уражаються руки, лікті, тильна сторона кистей, коліна, шкіра навколо отворів тіла тощо. 

 

Основною метою лікування вітиліго є покращення зовнішнього вигляду шкіри. Триває пошук методів лікування, зокрема, використовується вузькоспектральна фототерапія, призначаються кортикостероїди, інгібітори кальциневрину, креми для репігментації тощо. 

 

Пацієнтам із вітиліго непросто прийняти свою хворобу. Хворі часто намагаються замаскувати білі плями або знищити колір на інших ділянках, щоб мати повністю білу шкіру.

 

Пацієнтам насамперед потрібна моральна підтримка найближчого оточення.

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/11838.html

 

 

Переглядів: 318 | Додав: Admin
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 21.12.2024, 18:12
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024