СТАРТ - ПІСЛЯ РІЧНОЇ ЗАТРИМКИ
XXXII літні Олімпійські ігри повинні пройти в Токіо з 23 липня по 8 серпня —
через пандемію досі немає повної впевненості, що все саме так і станеться.
Якщо все ж гіршого вдасться уникнути, то це буде перша Олімпіада, яка відбудеться в непарний рік, а також перші Ігри, які були перенесені, а не остаточно скасовані у зв’язку з надзвичайною ситуацією.
Основні цифри і факти про найнезвичніші Ігри в сучасній історії згрупувала для нас УНН.
Олімпіада "Токіо-2020" в 2021 році
Столиця Японії — Токіо — отримала право на проведення літньої Олімпіади 7 вересня 2013, випередивши іспанський Мадрид і турецький Стамбул. Спочатку змагання повинні пройти з 24 липня по 9 серпня 2020 року. Проте 24 березня 2020 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції Ігри переносяться на рік, при цьому в маркетингових цілях було вирішено зберегти офіційний бренд “Токіо-2020”.
Урочисте відкриття Ігор відбудеться сьогодні, 23 липня, хоча перші змагання почалися за два дні до офіційної церемонії. Очікується, що Японію для участі в ній відвідають лідери приблизно 15 країн і міжнародних організацій. Серед них президент Франції Емманюель Макрон і перша леді США Джилл Байден.
Церемонія офіційного початку ігор почнеться о 20:00 за місцевим часом (14:00 за Києвом).
Чого чекати від цих Ігор?
Змагання пройдуть на 42 майданчиках (в Ріо 2016 було використано 37 арен), 28 з яких розташовані в радіусі 8 км від Олімпійського містечка. Всього буде розіграно 339 комплектів олімпійських нагород за 41 виду спорту.
На Іграх-2020 відбудеться олімпійський дебют карате, скелелазіння, серфінгу і скейтборду. Після дванадцятирічної перерви в програму повертаються бейсбол, вперше неофіційно представлений на третій Олімпіаді сучасності в 1904 році і офіційно дебютував на Іграх в 1992 році, а також софтбол, останній раз представлений в Пекіні в 2008 році.
На включенні цих видів в програму Токіо-2020 наполягали господарі. У традиційних видах спорту глядачі вперше побачать олімпійські змагання з баскетболу 3×3, BMX-фрістайлу, а також змішані естафети в плаванні та легкій атлетиці, змішані командні змагання з дзюдо, триатлону та стрільби з лука. Планується, що на старти літньої Олімпіади в цілому вийдуть близько 12,5 тис спортсменів з більш ніж 205 країн. Найбільша команда (613 атлетів) представляє США. Україну на Олімпіаді представлять 157 спортсменів, які змагатимуться в 29 видах спорту.
Без глядачів
20 березня 2021 року було оголошено, що на олімпійські об’єкти під час Ігор не будуть допущені іноземні глядачі, а гроші за куплені квитки організатори їм повернуть. Спочатку було прийнято рішення, що спостерігати за змаганнями з трибун зможуть до 10 тис іноземців, а також громадяни Японії.
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації було зазначено, що за змаганнями в префектурах Токіо, Канагава, Сайтама і Тіба можна буде спостерігати тільки за допомогою телетрансляцій. На змагання в префектурах Ібаракі, Міягі, Сідзуока і Фукусіма допустять глядачів, але лише жителів Японії. Як підрахували в МОК, таким чином при порожніх трибунах пройдуть 724 з 750 змагань нинішньої Олімпіади.
Ігри та коронавірус
22 липня в Токіо було зареєстровано 1979 нових випадків захворювання на COVID-19, що є найвищим показником з 15 січня. У близько 90 осіб, акредитованих для участі в Олімпійських іграх, включаючи деяких спортсменів, також виявили інфекцію.
На олімпійських об’єктах введені жорсткі протиепідемічні правила. Всі спортсмени проходять щоденну перевірку, їм наказано дотримуватися дистанції і носити маски весь час, крім тренувань, участі в змаганнях, сну і прийому їжі. Учасникам заборонено використовувати міський громадський транспорт, відвідувати культурні об’єкти, клуби, ресторани і пам’ятки японської столиці, а також спілкуватися з місцевими жителями.
Медалі перед церемонією нагородження будуть продезінфіковані і викладені на піднос. Переможці будуть самі забирати свої нагороди і вішати на шию — ніяких рукостискань, обіймів, поцілунків і букетів не передбачено.
Коментуючи ситуацію з коронавірусом на Іграх, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейсус заявив, що на Олімпіаді неможливо буде домогтися нульового ризику інфікування. “Ознака успіху в найближчі два тижні — не нуль випадків. Успіх буде, якщо вдасться ідентифікувати всі випадки, ізолювати інфікованих і подбати про їх здоров’я якомога швидше, а також перешкодити подальшій передачі інфекції”, — зазначив він.
Від участі в Іграх через ситуацію з коронавірусом в Японії відмовилася КНДР. 21 липня про відмову оголосило також міністерство спорту Гвінеї, проте через день скасував своє рішення.
Напруга до останнього моменту
Генеральний директор оргкомітету Токіо-2020 Тосиро Муто визнав, що Олімпіада може бути скасована в разі погіршення ситуації з коронавірусом. “Ми не можемо передбачити, якою буде кількість випадків зараження коронавірусом. Тому ми проведемо обговорення, якщо буде спалах (інфекції. — ред.)”, — пояснив він журналістам. При цьому в контракті між МОК і Токіо, як приймають Ігри містом, однозначно прописано, що скасувати змагання може тільки МОК.
Офіційно бюджет Ігор — 15,8 млрд доларів (через річну відстрочки він зріс на 2,85 млрд). З цієї суми близько 1 млрд було витрачено на заходи протиепідеміологічного захисту.
За розрахунками економіста дослідницького інституту Номура Такахіде Кіучі, через рішення проводити Ігри без глядачів оргкомітет недоотримає понад 1,2 млрд дол. У важкій ситуації опинилися японські готелі: кількість відмін бронювання номерів наближається до 700 тис, а сумарний збиток готельного бізнесу може скласти 456 млн доларів.
Фото – Reuters
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1937483-u-tokio-ofitsiyno-startuyut-naynezvichnishi-olimpiyski-igri-v-istoriyi
Читайте також: Прапор України на відкритті Олімпіади в Токіо будуть нести Олена Костевич і Богдан Нікішин |