СВЯТО, ЯКЕ ВІДХОДИТЬ
19 серпня відзначається День поштової марки, який ще називають Днем філателії.
Конкурентом пошти став Інтернет, тож інтерес до марок почав знижуватися.
Захоплення колекціонуванням марок у XX столітті охопило людей з різних країн. За рідкісний екземпляр і зараз завзяті філателісти готові платити солідні гроші.
Уперше святкування Дня філателії відбулося у СРСР 19 серпня 1922 року. Подію відзначили випуском серії поштово-благодійних марок, які знаходилися в продажу лише один день, після чого екземпляр гасили спеціальним поштовим штемпелем.
У 1936 році Міжнародна філателістична федерація запропонувала відзначати День поштової марки – особливу подію, що покликана популяризувати поштовий зв’язок, поширити поштове листування та заохотити людей до колекціонування марок. Треба зазначити, що в різних країнах дати свят не співпадають.
ЦІКАВІ ВІДОМОСТІ
• Перша в історії філателії виставка була організована у 1888 році в Антверпені у Бельгії, а перша зустріч філателістів Німеччини в Майнці відбулася 18 серпня 1889 року під назвою «Німецький філателістичний день». Світова громадськість почала захоплюватися колекціонуванням поштових марок, у зв’язку з чим виникли різні поштові заходи, емісії марок в обмеженій кількості, випуск екземплярів з метою пропаганди, соціальної допомоги або благодійності.
• Термін «філателія» виник не одразу. З французької мови слово timbre перекладається як поштова марка. Тому захоплення збиранням марок спочатку назвали темброфілією, потім – маркоманією, бо більшість ентузіастів збирали екземпляри не заради вивчення, а для накопичення. У 1864 році французький колекціонер Жорж Ерпен запропонував термін «філателія», який відображає любов до збирання та вивчення усіх засобів поштової плати – конвертів, марок, документів, штемпелів тощо.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://daytoday.com.ua/podiya/den-poshtovoi-marky-den-filatelii/
|