НАУКОВЦІ ІЗ СІНГАПУРУ - ДИВЛЯТЬСЯ У ЗАВТРА
Медицина спроможна розробити нові вакцини проти різних коронавірусів.
Сінгапурські фахівці після вакцинації від COVID-19 виявили антитіла, ефективні проти кількох варіантів SARS-CoV-2.
Дослідники з Медичної школи Duke-NUS і Національного центру інфекційних захворювань Сінгапуру (NCID) виявили, що у щеплених вакциною Pfizer-BioNTech виробляються ефективні антитіла, здатні нейтралізувати не тільки вірус SARS-CoV-2, а й SARS-CoV-1, а також інші коронавіруси. На думку вчених, це доводить можливість створення універсальної вакцини, повідомляє News Medical.
Сінгапурські фахівці в ході національного багатоцентрового дослідження імунного моніторингу вакцинації проаналізували спектр антитіл, що виробився після щеплення проти COVID-19 у тих, хто переніс у 2003 році атипову пневмонію SARS, викликану коронавірусом SARS-CoV-1. Результати їхньої роботи були опубліковані в журналі New England Journal of Medicine.
Автори припустили, що мРНК-вакцини (типу Pfizer-BioNTech) можуть бути ефективними проти патогенів групи, включаючи і ті, які циркулюють поки тільки серед тварин і потенційно можуть перейти до людини.
Щоб перевірити свою гіпотезу, дослідники залучили вісім осіб, які перенесли SARS, десять осіб, які перехворіли на COVID-19, і десять здорових людей і порівняли імунну відповідь у всіх трьох групах до і після вакцинації.
До вакцинації у тих, хто переніс SARS, виявляли нейтралізуючі антитіла до SARS-CoV-1, але не до SARS-CoV-2. Після отримання двох доз мРНК-вакцини всі пацієнти показали високі рівні нейтралізуючі антитіла проти обох коронавірусів.
Вчені наголосили, що це перший доведений випадок перехресної нейтралізуючої активності антитіл проти різних коронавірусів.
"Наше дослідження вказує на нову стратегію розробки вакцин наступного покоління, яка не тільки допоможе нам контролювати поточну пандемію COVID-19, але також запобігти або знизити ризик майбутніх пандемій, викликаних родинними вірусами", - заявив директор відділу досліджень і навчання інфекційних захворювань NCID Девід Лай.
На цей момент вчені проводять експериментальне дослідження з розробки вакцини третього покоління проти різних коронавірусів.
Фото – pixabay.com
За джерелом:
https://ua.korrespondent.net/tech/4389593-vcheni-vyiavyly-mozhlyvist-stvorennia-vaktsyny-vid-usikh-koronavirusiv
|