ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА - ДІЄВИЙ ЗАХИСТ ВІД КОВІДУ
До лікарень хворі на ковід потрапляють, переважно, не вакцинованими. Чому?
Бо вони не вірять, що ця інфекційна недуга - вкрай небезпечна і важко виліковна.
Силу інформаційно - профілактичної роботи давно належно оцінили у первинному осередку Червоного Хреста КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи. Адже той, хто поінформований - врятований.
І це тим більше актуально, тому що очікується нова хвиля захворювань. Щоб запобігти їй, з 23 вересня 2021 року на всій території країни Урядом України встановлено “жовтий” рівень епідемічної небезпеки і слово пропагандиста знову набуває попередньої ваги.
Сьогодні, 27 вересня, в осередок Червоного Хреста госпіталю привезли свіжу партію буклетів і плакатів, випущених недавно НК ТЧХУ, які присвячені профілактиці цієї важкої інфекційної хвороби. Завтра їх передадуть у поліклініку, вивісять у найбільш людних місцях, роздадуть людям під час консультацій.
Первинний осередок Червоного Хреста госпіталю має навики у цій роботі. Його вже багато років поспіль очолює медичний статистик Ірина Дмитрівна Назарко (на фото – вверху).
Ірина Дмитрівна ретельно веде документообіг, організовує різні акції, бере участь всім своїм осередком у розповсюдженні благодійних квитків Червоного Хреста та у проведенні Всеукраїнських місячників ТЧХУ, щоб допомогти матеріально у таку лиху годину знедоленим, число котрих має тенденцію до зростання.
КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи є головним медичним закладом у Львівській області, що надає кваліфіковану, спеціалізовану, стаціонарну та поліклінічну лікувально-профілактичну допомогу ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Госпіталь організовує та забезпечує надання високоспеціалізованої стаціонарної та лікарсько - консультативної медичної допомоги, здійснює функції організаційно - методичного центру медичного обслуговування ветеранів війни та учасників збройного конфлікту на сході України, що проживають у Західній Україні.
На самому початку пандемії у госпіталі відкрито окреме відділення, де лікують хворих на ковід. У квітні телекомпанія «Перший західний» підготувала з нього репортаж, щоб показати як ідуть справи з поверненням знову до здоров՚я тих, хто мав необережність захворіти на COVID-19.
І ось вже глибока осінь. А хвороба не зникає. На сьогодні у госпіталі лікуються 213 хворих, тож актуальність репортажу, на жаль, зовсім не втрачена. Тому доречно напередодні осінньої хвилі захворювань пригадати собі ті незабутні весняні дні боротьби з коронавірусом.
Недавно у поліклініці госпіталю організували пункт вакцинації від COVID-19. Плакати МОЗ, Червоного Хреста України, - закликають зробити щеплення всіх охочих. Адже на сьогодні хворих, що лікуються у стаціонарах 1581 осіб, з них: вакцинованих 36 (в т. ч. двома дозами - 19). Лікування вакцинованих проходить значно легше, ніж не вакцинованих. Ці дані, що наведені вище, офіційні. Їх оприлюднив сьогодні на своєму сайті Департамент охорони здоров՚я Львівської ОДА.
Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ,
членкиня Львівської обласної організації Національної Спілки Журналістів України. |