ПОБІЧНІ ГРАНІ НЕДУГИ
Проблеми з психікою виникають приблизно у 24% пацієнтів
Американські вчені продовжують вивчати COVID-19. Вони з'ясували, що коронавірус викликає когнітивні розлади.
Про це пише NBC News.
Вчені з Медичної школи Ікана провели дослідження, в ході якого з'ясували, що приблизно 24% пацієнтів продовжують відчувати когнітивні труднощі, в тому числі проблеми з пам'яттю, багатозадачністю, обробкою інформації та фокусуванням. Всього провели тести у 740 пацієнтів, які вилікувалися від COVID-19. Високий рівень когнітивних порушень фіксувався навіть через сім місяців після хвороби.
Найчастіше пацієнти страждали від проблем зі збереженням нових спогадів і їх відтворенням. Також пацієнти скаржилися на низьку швидкість обробки інформації та виконавчих функцій, а саме здатність ініціювати, планувати, організовувати та виносити судження.
Від когнітивних порушень страждають люди різного віку. У зв'язку з цим рекомендується проводити скринінг на психічні порушення після коронавірусу.
"Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їх пам'ять порушена, вони збиваються з пантелику. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони туди потрапили", - розповів професор психіатрії і директор клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Хелен Лаврецькі.
Як раніше повідомляв УНІАН, Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначає, що небезпека штаму "Дельта" бачать всі, крім "ковідіотів і антивакцинальників".
Фото – УНІАН
За джерелом:
https://www.unian.ua/health/worldnews/vcheni-z-yasuvali-chi-vplivaye-covid-19-na-pam-yat-ostanni-novini-11586550.html
|