СПІВПРАЦІ - МІЦНІТИ
19 жовтня 2021 року в Бердянській СШ №16 І-ІІІ ступенів відбулися семінари
щодо організації безпечного освітнього середовища, що мають практичне
значення у повсякденній роботі.
Нова українська школа – це не лише зміна підходів до навчання, а й організація комфортного для дитини освітнього середовища. Яким воно має бути, аби дитина мала змогу і, головне, бажання навчатися та прагнула життєвого успіху? І як створити для учасників освітнього процесу відповідні умови? Наша школа приділяє цьому питанню багато уваги.
Заступник директора Наталія Касян ознайомила присутніх з «Кодексом освітнього безпечного середовища БСШ № 16», який сприятиме формуванню атмосфери фізичного комфорту, соціального та психологічного клімату, що підтримує особистість.
Головною метою Кодексу є навчання дітей і дорослих безпечній взаємодії у освітньому процесі, а також захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків і дорослих (батьків, опікунів або працівників закладів освіти). Вміст Кодексу несе рекомендований характер для всіх учасників освітнього процесу під час вирішення будь – яких суперечок.
Кодекс складається з 4 частин:
1.Простір психологічного комфорту
Учень – учень
Учень- учитель
Учень – батьки
Учитель – батьки
2.Простір фізичного комфорту
Чергування вчителів
Права та обов’язки учнів на уроках перервах
Медичний огляд
Формула безпечної життєдіяльності
3.Простір соціального комфорту
Попередження булінгу
Правила безпеки в Інтернеті
4.Простір здорового комфорту
Харчування
Алгоритм дій при коронавірусі.
Психологом школи Бєдуновою О.М. проведено семінар для педагогів школи "Безпечне освітнє середовище очима вчителя», а також Олена Михайлівна звітувала про анкетування учнів 5-11 класів "Чи є наша школа безпечною".
У шкільних заходах також брала участь керівник місцевої організації Червоного Хреста в м. Бердянську,що на Запоріжжі, Інна Тихомирова, котра провела тренінг для педагогів "Надання першої допомоги під час надзвичайних ситуацій".
Соціальний педагог Людмила Бризгун ознайомила присутніх з основними аспектами соціального комфорту учасників освітнього процесу, алгоритмами дій у випадку булінгу, поінформувала про відповідальність за вчинення булінгу.
Інженер з охорони праці Євгенія Щербина презентувала нову інформацію про простір здорового комфорту в закладі освіти.
Педагогом-організатором Валентиною Аксиненко на практиці продемонстровано перші дії вчителя з надання першої допомоги, які повинен знати і вміти застосовувати кожен учасник освітнього процесу.
Дані заходи проведено в рамках проєкту ”Безпечна школа – запорука особистої та громадської безпеки” за результатами конкурсу грантів “Зміцнення громадської безпеки у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей”.
Цей проект реалізується Громадською спілкою “Вільна громада – комфортне місто” за технічного адміністрування ФРГО “Західноукраїнський ресурсний центр” у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
Володимир Греб (Володимир Греб),
директор Бердянської СШ №16 І-ІІІ ступенів
Фото – БСШ №16
За джерелом:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=628337368547572&set=pcb.628339498547359
|