ВІДКРИТТЯ – НА ЗАВТРА
Науковці США знайшли антитіло, яке блокує коронавірус і мінімізує симптоми захворювання
Унікальне дослідження належить вченим Дюкського університету та Університету Північної Кароліни в Чапел-Гілл.
Вони виділили антитіло, дослідивши кров пацієнта, який мав вірус SARS-CoV-1.
З 1700 антитіл дослідники виявили 50 антитіл, які могли зв’язуватися як із вірусом SARS-CoV-1, так і з SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.
Пізніше виявилося, що одне з цих 50 антитіл було особливо потужним — воно могло зв’язуватися з безліччю коронавірусів тварин на додаток до двох патогенів, що інфікують людину.
«Це антитіло має потенціал для лікування поточної епідемії… Воно також може стати у нагоді для майбутніх спалахів, або якщо інші коронавіруси перейдуть від своїх природних господарів-тварин до людей», — переконує співавтор дослідження доктор Бартон Гейнс. - Він також зазначив, що «антитіло зв’язується з коронавірусом у місці, яке зберігається при численних мутаціях та варіаціях. Тобто, воно може нейтралізувати багато коронавірусів».
Дослідники протестували це антитіло на мишах, щоб визначити, чи може воно ефективно блокувати або мінімізувати інфекції, що виникають. З’ясувалося, що антитіло діяло в обох випадках.
Воно захищало мишей від розвитку атипової пневмонії, COVID-19 та його варіантів, зокрема, від «Дельти» та багатьох коронавірусів тварин, які потенційно можуть бути збудниками пандемії серед людей.
Антитіло зменшувало важкі симптоми у легенях у порівнянні з тваринами, яких не лікували антитілом.
Науковці зазначили, що це антитіло можна використати для запобігання у майбутньому можливих SARS-CoV-3 або SARS-CoV-4.
Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://wz.lviv.ua/news/445843-ucheni-viyavili-antitilo-yake-vbivae-usi-shtami-koronavirusu
Читайте також: «Основна мішень коронавірусу — не легені»
|