Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Листопад » 14 » Всесвітній день боротьби проти діабету
22:12
Всесвітній день боротьби проти діабету

 

ІНСУЛІН – РЯТІВНИЙ КРУГ ДІАБЕТИКІВ

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day)

 відзначають щороку 14 листопада з 1991 року.

 

 

Цей день заснували Міжнародна діабетична федерація (International Diabetes Federation, IDF) та ВООЗ, у відповідь на загрозу зростання захворювання на діабет у всьому світі.

 

З 2007 року Всесвітній день боротьби із діабетом проводять під егідою ООН. Сьогодні це найбільша у світі кампанія з інформування про це захворювання, що охоплює понад 1 мільярд людей, у ​​більш ніж 160 країнах світу

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2000 році на Землі проживало 150 мільйонів діабетиків.

 

Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін.

 

Друг дитинства Бантінга помер від захворювання, яке називається тепер цукровий діабет. Цей трагічний випадок послужив поштовхом для пошуку ліків від цієї хвороби.

 

Цукровий діабет був описаний в I ст. н. е.. римськими лікарями Цельсом і Аретом , які відзначали у деяких хворих рясне сечовиділення, надмірну спрагу і втрату ваги. У XVII ст. англійський лікар Томас Уілліс помітив, що у пацієнтів з такими симптомами сеча має солодкуватий смак.

 

Пізніше, в XIX ст., було встановлено, що у тонкій кишці відбувається перетворення крохмалю в глюкозу, яка потім надходить з кровоносного русла в печінку, де і відкладається у формі глікогену (крахмалоподобної речовини, що складається із залишків молекул глюкози, з’єднаних в ланцюги).

 

У січні 1922 року нікому не відомий молодий канадський вчений Фредерік Бантінг вперше в історії врятував життя, зробивши ін’єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, який страждав важкою ювенільною формою цукрового діабету. Замість того, щоб отримати патент на інсулін і згодом казково розбагатіти, Бантінг передає всі права Торонтському університету.

 

В подальшому права на виробництво інсуліну перейшли до Канадської ради з медичних досліджень, і наприкінці 1922 року новий лікарський препарат з’явився на ринку.

 

Довгі століття люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя: без інсуліну - гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може і приречений на повільне згасання.

 

Відкриття Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.

 

Визнанням першого великого досягнення XX століття в галузі біохімії та медицини була Нобелівська премія, присуджена Бантінгу і Маклеоду в 1923 році.

 

 

Фото – ілюстративне

За джерелом:

 https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=289

 

 

Переглядів: 276 | Додав: Admin
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 21.12.2024, 14:44
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 20
Гостей: 19
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024