Його симптоми відрізняються від решти варіантів цього захворювання.
Як розповіла голова Медичної асоціації Південно-Африканської Республіки Анжелік Кутзе британському виданнюThe Daily Telegraph, пацієнти, у яких виявили варіант Omicron, мали швидку втомлюваність, слабкість, у них був прискорений пульс та висока температура.
Здебільшого заражені — молоді люди.
І, оскільки лише 6% населення країни — люди від 65 років, поки невідомо, як вони витримають цей варіант. Особливо ті, хто має супутні захворювання.
«Зараз нам слід побоюватися того, що новим штамом заражатимуться літні невакциновані люди. Якщо вони не щеплені, то у багатьох хвороба, найімовірніше, матиме тяжкий перебіг», — припустила медик.
Голова Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері порівнявняв новий штам з Еболою у коментарі американському виданню Bloomberg.
За його словами, цей варіант коронавірусу непокоїть лікарів та експертів, адже він дуже заразний.
«Найбільше я боюся, що штам „Omicron“ може стати таким же заразним, як „Delta“ і таким же небезпечним, як Ебола», — заявив Монтгомері.
30 з 50 мутацій зачепили так званий спайк-протеїну — шипи на оболонці вірусу. Ними вірус проникає в клітини людини. Це найтривожніша особливість нового штаму, кажуть вчені, оскільки більшість вакцин нейтралізують ці шипи.
Інша частина вірусу, яка контактує з організмом після того, як спайк-протеїн проклав йому дорогу в клітину, мутувала у новому варіанті 10 разів.
Для порівняння — у Delta-штамі цей сегмент вірусу мав лише дві мутації.
На думку вчених, рівень мутацій міг бути спровокований в організмі одного пацієнта з ослабленим імунітетом, який не зміг подолати вірус.
Тому, імовірно, ревакцинацію від коронавірусу доведеться робити кожні 6 місяців через постійні мутації вірусу.
Наразі точних відомостей щодо небезпеки «Omicron» немає, його активно досліджують.