НАЙПОТУЖНІШИЙ - ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ
Через тайфун "Rai", що днями бушував на Філіппінах,
понад 300 тисяч осіб залишили домівки у пошуках порятунку.
Про це і йдеться у публікації за 20 грудня п.р., розміщеній сьогодні у популярному виданні Аl Jazeera.
Кількість загиблих від тайфуну Rai на Філіппінах зросла до 375, а гуманітарні працівники повідомляють про «повну бійню» в прибережних районах, де, за їхніми словами, шторм зруйнував будинки, лікарні та школи, які зараз є у стані «потрощених і розірваних буревієм на окремі шматки».
Газета Philippine Star, з посиланням на поліцію, повідомляє в понеділок, 20 грудня, про те що майже 500 осіб отримали поранення, а ще 56 досі вважаються зниклими безвісти після того, як тайфун Рай обрушився на південно-східні острови Філіппін в четвер, 16 грудня.
Кажуть, що багато людей загинули або отримали поранення від падіння повалених дерев, обвалених стін та іншого сміття. Філіппінська армія направила солдатів у цей район для підтримки пошуково-рятувальних зусиль.
Супертайфун, який досяг швидкості 195 км (121 миля) на годину, спричинив відключення електроенергії та серйозні руйнування на південно-східних островах.
Більше половини смертей, про які повідомляє поліція, припали на смертельні випадки в центральному регіоні Вісайських островів, які входять в провінцію Бохол, де розташовані деякі з найпопулярніших туристичних місць країни, включаючи місця для дайвінгу.
Операції з надання допомоги прискорюються, але залишаються труднощі через пошкодження комунікацій та ліній електропередачі, які ще не відновлено в багатьох зруйнованих районах.
У Міністерстві соціального забезпечення та розвитку заявили, що від тайфуну постраждали 1,8 мільйона людей. Через Rai в евакуації пішли майже 490 000 осіб на Філіппінах, перш ніж він почав рухатися до Південно-Китайського моря на цих вихідних.
Супертайфун також завдав значних руйнувань у провінціях Себу, Лейте та Сурігао-дель-Норте, включаючи популярне місце для серфінгу Сіаргао та острови Дінагат.
Щонайменше 10 людей загинули на Дінагаті, а SOS було намальовано на дорозі в місті Генерал Луна на острові Сіаргао.
У деяких місцях люди намагалися знайти воду та їжу. «Наша ситуація дуже скрутна», — сказав Феррі Асунсьйон, вуличний торговець у важко постраждалому приморському місті Сурігао. За його словами, людям у місті терміново потрібна «питна вода та їжа».
Президент Родріго Дутерте зобов’язався виділити близько 2 мільярдів філіппінських песо (40 мільйонів доларів) для провінцій, які постраждали від тайфуну, щоб допомогти у їх відновленні.
Судна берегової охорони та військово-морський флот, а також літаки, які перевозять їжу, воду та медичні товари, були відправлені у постраждалі райони, а важку техніку, як-от екскаватори та фронтальні навантажувачі, відправили на допомогу для розчищення доріг, заблокованих опорами електропередач і деревами.
Філіппінський Червоний Хрест опублікував екстрене Звернення до людей доброї волі про допомогу, так як для підтримки постраждалих треба 20 мільйонів швейцарських франків (21,7 мільйона доларів США). У Червоному Хреста заявили, що міжнародні дії в царині милосердя будуть мати вирішальне значення для сотень тисяч людей, постраждалих від Rai.
«Філіппінці об’єднуються у цей лихий час, проявляють мужність, солідарність, але після того, як тисячі втратили все в цій дикій бурі, міжнародна підтримка дозволить сотням тисяч людей відновити свої домівки та знищені засоби для існування», – сказав Річард Гордон, голова Філіппінського Червоного Хреста.
«Групи надзвичайних ситуацій повідомляють про повну бійню в прибережних районах. Будинки, лікарні, школи та громадські будівлі були розірвані на шматки», — сказав він, додавши, - Це буде довгий, важкий шлях для постраждалих, щоб відбудувати та повернути своє життя у нормальне русло».
Супертайфун Rai обрушився на Філіппіни в кінці сезону тайфунів; більшість циклонів зазвичай розвиваються в період з липня по жовтень. Вчені вже давно попереджають, що тайфуни стають все потужнішими і посилюються швидше, оскільки світ стає теплішим через зміну клімату, викликану людиною.
Філіппіни, які входять до числа найбільш вразливих країн світу до впливу зміни клімату, щороку зазнають в середньому 20 штормів і тайфунів, які зазвичай знищують врожаї, будинки та інфраструктуру і в без того бідних районах.
Так, наприклад, у листопаді 2013 року тайфун «Хайян», який на Філіппінах називають «Йоланда», був на той час найсмертоноснішим штормом, який коли-небудь обрушувався на ці береги, і в результаті якого тоді загинули або зникли безвісти понад 7300 осіб.
(Скорочено. Переклад з англ. мови – прес-служби Львівської ОО ТЧХУ)
Фото – Аl Jazeera, Філіппінського Червоного Хреста та з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.aljazeera.com/news/2021/12/20/complete-carnage-hundreds-dead-in-typhoon-hit-philippines
|