ЗАКЛИК ДО ЗАВБАЧЛИВОСТІ
Генсек ООН Антоніу Гутерреш переконаний, що нинішня пандемія коронавірусу
не буде останньою для людства і закликав готуватися до появи нових хвороб.
Про це він повідомив у Twitter з нагоди Міжнародного дня протиепідемічної готовності.
"COVID-19 буде не останньою пандемією, з якою зіткнеться людство. Реагуючи на нинішню кризу в галузі охорони здоров'я, нам необхідно готуватися до наступної", — написав Гутерреш.
Він закликав приділити цьому питанню увагу та інвестиції, а також наголосив на необхідності забезпечення рівного доступу до вакцин.
"Лікування для всіх і всюди — це єдиний спосіб подолати цю кризу. Нам потрібна справжня солідарність щодо вакцин — зараз", — додав генсек ООН.
Довідка:
У 2020 році Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про заснування Міжнародного дня протиепідемічної готовності, який відзначається 27 грудня. Мета — привернути увагу до проблеми запобігання епідемій, підвищення готовності та консолідації зусиль для боротьби з ними.
Що відомо
- 27 грудня 2020 грудня гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебреєсус закликав світову спільноту зміцнювати медичні системи та готуватися до нових пандемій і надзвичайних ситуацій.
- У жовтні ООН та її Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили про план щодо повної вакцинації 40% населення планети від хвороби COVID-19 до кінця 2021 року та 70% до середини 2022-го року.
- За даними Bloomberg, у 184 країнах світу зробили понад 8,95 мільярда щеплень проти COVID-19. Лідерами вакцинації є Китай, Франція та Німеччина.
- З 7 грудня 2021 року генсек ООН Антоніу Гутерреш пішов на самоізоляцію після того, як один із працівників організації, з яким він спілкувався, отримав позитивний тест на COVID-19.
- 20 грудня гендиректор ВООЗ Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що штам коронавірусу "Омікрон" здатен інфікувати повністю вакцинованих людей.
Фото – Twitter/ Антоніу Гутерріша
За джерелом:
https://suspilne.media/193149-cehia-posilila-pravila-vizdu-dla-ukrainciv-so-zminilos/
Читайте також:
Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му
Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему
Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий
Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка
|