СПОНТАННА ДОБРОТА – НАШ СКАРБ
17 лютого щороку у багатьох країнах відзначають дивовижне свято, на превеликий жаль поки що
лише на неофіційному рівні – День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day).
Ініціаторами проведення такого незвичайного свята стали міжнародні благодійні організації. Засноване воно на тому, щоб зробити доброту (нехай навіть і спонтанну) стандартом, якого дотримуватимуться всі люди і від цього наше суспільство стане кращим для життя.
Давайте будемо чесними та відвертими. Сучасне життя не таке просте і не зовсім безхмарне. Величезні рахунки за комуналку, проблеми на роботі, нові хвороби (типу COVID-19), різноманітні сімейні проблеми тощо. Ми всі переживаємо власні труднощі.
День спонтанного прояву доброти присвячений тому, щоб висловити вдячність оточуючим, побачити тих, хто цього потребує, а також прищепити доброту сьогоднішній молоді, щоб майбутнє виглядало набагато кращим та яскравішим.
Сьогодні Вам потрібно докласти не так багато зусиль, щоб змінити чийсь день. Найменші вчинки можуть багато означати для когось у потрібний час. Можна пропустити на прийом до лікаря поза чергою маму з малюком або стареньку, підтримати онкологічно хворого, нагодувати бездомного, поступитися місцем у громадському транспорті, допомогти сусідам або просто зробити комплімент незнайомій людині.
Головний сенс цього дня, спонтанно виявляти доброту, безкорисливо та виключно через безмежно добрі наміри. Погодьтеся, доброта є частиною людського буття, вона – це гуманність до людей, любов та турбота про оточуючих.
Щоб робити добрі вчинки, потрібно чимало шляхетності, безкорисливості, а часом і самовідданості, хоробрості. У повсякденному житті ми часто стикаємося з такими прикладами доброти, коли люди жертвують собою, своїм комфортом заради інших.
Згідно з дослідженнями, деяких вчених, доброта корисна для імунної системи людини, для нормалізації артеріального тиску, вона допомагає людям жити довше та краще. Насправді - це чудово! Враховуючи, що запаси душевної доброти - невичерпні, перенасититися нею - неможливо. При цьому, вона безкоштовна і широко доступна.
Звичайно, добрі справи повинні йти від душі і не вимагати нічого натомість. На превеликий жаль, сьогодні багато людей забули про те, що таке доброта. Ними рухають корисливість, агресія та негатив, що дуже сумно.
ДОВІДКОВО:
Червоний Хрест України робить добрі справи щодня, допомагаючи найвразливішим верствам населення.
Долучайтеся до свята з Товариством Червоного Хреста України Зробіть добрий вчинок і поділіться ним у соціальних мережах з хештегом #ДобріВчинкиТЧХУ
Ось вам декілька ідей для прикладу:
- зробити донацію крові у найближчому центрі крові;
- передати хороший одяг, іграшки для потреб малозабезпечених родин;
- відвідати місцеву акцію з волонтерами Червоного Хреста;
- зробити благодійну донацію - https://redcross.org.ua/donate/
- закупити для самотньої літньої людини, яка проживає у вашому домі, продукти, гігієнічні засоби чи ліки;
- провести місцеву екологічну акцію;
- розповісти про діяльність найбільшого в світі гуманітарного руху Червоного Хреста тощо.
Необов’язково звершувати якісь величезні добрі справи, розпочинайте з маленьких кроків: підтримайти друзів, зробіть комплімент, посміхніться незнайомцю, допоможіть перейти дорогу літній людині тощо.
Згадаймо сьогодні про таке поняття, як спонтанна доброта та святкуймо цей день правильно!
Прислухаймося до того, що нам підказують душа та серце!
Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://celebratoday.com/uk/events/february/17/spontaneous-kindness-day
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/a.539438762759270/4102014899834954/
|