ПЕРШІ БІЖЕНЦІ
ООН очікує у разі подальшого погіршення ситуації до чотирьох мільйонів біженців
з України. Західні сусіди готуються приймати тих, хто тікатиме від російської агресії.
У разі подальшого погіршення ситуації в Україні ООН очікує до чотирьох мільйонів біженців із країни. Як зазначила речниця Управління верховного комісара ООН у справах біженців Шабія Манту на брифінгу в Женеві у п'ятницю, 25 лютого, вже нині тисячі людей перетинають кордони Польщі, Молдови, Словаччини та Росії в пошуку притулку від бойових дій.
УВКБ ООН готується надавати допомогу в розміщенні й забезпеченні біженців, повідомляє інформаційна агенція dpa.
За оцінками УВКБ ООН, вже нині всередині України більше ста тисяч осіб втекли зі своїх домівок у місця, які вважають більш безпечними. Загалом же, прогнозують в організації, Україну внаслідок російського вторгнення можуть залишити до чотирьох мільйонів біженців. Оцінку в чотири мільйони шукачів притулку озвучила й посолка США при ООН Лінда Томас Грінфілд.
Станом на ранок п'ятниці, 25 лютого, ООН мала дані про 25 вбитих і 102 поранених цивільних осіб. За оцінками організації, реальна цифра може бути значно вищою.
У сусідніх країнах створюється інфраструктура
ЮНІСЕФ уже створює інфраструктуру для прийому біженців у Молдові, Румунії, Польщі та Словаччині. Організація створює вздовж основних маршрутів імовірної втечі цивільних тимчасові притулки для жінок і дітей.
Молдова вранці у п'ятницю, 25 лютого, повідомила, що до країни за перший день російської агресії прибули чотири тисячі осіб. Кишинів заявляє про готовність прийняти ще десятки тисяч біженців. "Ми допомагатимемо людям, яким потрібна наша допомога і підтримка", - зазначила президентка країни Мая Санду, слова якої наводить Reuters. За даними молдовських ЗМІ, на кордоні з Україною утворилися черги на в'їзд.
Польща, Румунія й Угорщина напоготові
Польща готує санітарний потяг, який вивозитиме з України поранених, і підготувала список лікарень, готових приймати українців, постраждалих внаслідок бойових дій. На кордоні створено центри прийняття біженців.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт надаватиме гуманітарну допомогу, але готовий і приймати біженців. Гуманітарну допомогу пообіцяв і президент Румунії Клаус Йоганніс.
Болгарський президент Румен Радєв говорить про готовність приймати біженців, але передовсім готується евакуювати з України чотири тисячі етнічних болгар.
Чехія відправляє потяги
Про готовність прийняти українців, що тікають від війни, заявила і Чехія. Чеська залізниця надає вагони на шість тисяч місць, аби допомогти з евакуацією людей.
У словацькому регіоні Кошице на кордоні з Україною створено близько двох тисяч ліжок для розміщення біженців. Крім того, прийняти людей готуються близько 60 фітнес-студій, де можна буде розміститися. Reuters повідомляє про довгі черги на словацькому кордоні. Міністр оборони країни Ярослав Над заявив, що до кордону відправлять до 1500 військовослужбовців і створять додаткові пункти пропуску.
Євросоюз узгоджує дії
Міністр внутрішніх справ країн Євросоюзу цими вихідними проведуть зустріч, на якій обговорять координацію дій щодо прийняття біженців з України, повідомив у своєму Twitter 25 лютого голова МВС Франції Жеральд Дарманін. Своєю чергою міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан висловив переконання, що країни ЄС готові приймати українців. "Очевидно, європейці готові продемонструвати солідарність, прийняти біженців", - заявив міністр, якого цитує Reuters.
Фото – УНІАН
За джерелом:
https://www.dw.com/uk/oon-ochikuie-do-chotyrokh-milioniv-bizhentsiv-z-ukrainy-yes-hotuietsia/a-60916980
|