ТУРБОТА ПРО ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ - У СЗШ № 77
Середня загальноосвітня школа 77 м. Львова з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності –
у ці тривожні буремні дні війни організувала у себе пункт прийому евакуйованих на 80 осіб з початку березня.
Сьогодні, 28 березня, директорка школи Зоряна Миколаївна Демчук (на знімку - зліва) прийняла для вимушено переселених осіб від голови Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Уляни Михайлівни Стельмах гуманітарну допомогу – продукти харчування довгого зберігання і гігієнічні набори.
Вони обидві дуже добре знайомі, бо співпрацюють впродовж кількох років. Ось, наприклад, на сторінці школи у "Новинах" зафіксовано у соцмережі Фейсбук такий факт: «17 березня 2016 року в СЗШ №77 м. Львова відбувся показовий День цивільного захисту для керівників шкіл Залізничного району». До цього додамо, у той день тренінг на подвір՚ї навчального закладу проводила для учасників навчань особисто Уляна Стельмах.
Багато води спливло з того часу. Цілих шість років. Такі заняття з першої допомоги тепер проводять по класах. Вони дуже актуальні і діти охоче набувають навики, як рятувати життя постраждалих.
Ось зовсім свіже повідомлення із офіційного сайту школи: «Тренінги з цивільного захисту для учнів 5-х класів. Зважаючи на неспокійну ситуацію в нашій країні, дуже актуальним є вміння надати першу допомогу. Тому учні 5-А та 5-Б класів на уроці основ здоров’я (з Бойко І.М.) мали змогу потренуватись робити непрямий масаж серця (на муляжі). Діти переконались, що реанімація – це достатньо складна справа, яка вимагає навичок та серйозного ставлення».
В іншому повідомленні на цьому ж офіційному сайті йдеться про те, як старшокласники із Санітарних дружин Червоного Хреста вчать першій допомозі учнів молодших класів: «2-А готується до Дня захисників України. Виховний захід для учнів 2-А класу (вч. Шибунько Н.В.) напередодні Дня захисників України провели дівчата-сандружинниці 11-Б класу та майбутні захисники Вітчизни Влад Парфенюк та Сергій Циганов (8-А). Дівчата вчили малечу надавати першу допомогу, а саме, - накладати пов’язки, а хлопці проконсультували, як треба одягати протигази. Другокласники із зацікавленістю переймали нові корисні навички від старших учнів».
На цьому можна би було і поставити крапку. Але серед останніх повідомлень, які розміщені на шкільному сайті йдеться про те, як захищатися від хімічної зброї і радіації, спричиненої ядерними вибухами. Так як вона складає загальний інтерес не лише для дітей, але і для дорослих, процитуємо його повністю:
Важлива інформація:
що робити під час хімічної загрози?
Знайдіть дві порожні півлітрові пляшечки і розведіть в них такі розчини у воді, як:
- в одній - зробіть содовий розчин і підпишіть маркером ХЛОР, вкажіть стрілочку вверх (це означає, що коли почуєте запах хлору, потрібно намочити в цьому розчині будь-яку наявну натуральну тканину: марлю, шарф, хустинку і йти з нею догори, підійматися чим вище).
- У другій пляшці розвести воду з лимонною кислотою! Підпишіть її маркером АМІАК, стрілочку намалюйте донизу! (Тобто, відчули запах аміаку, змочуємо тканину, чи що є під рукою цим розчином, а якщо є окуляри чи маска для плавання, то одягаємо і негайно втікаємо вниз, у підвал, лягаємо на підлогу... )
Стрілочки малюємо для того, щоб не думати куди бігти, що і чим змочувати! Підготуйте все, нехай краще не знадобиться, але і шукати не будете, коли все буде під руками!
- Йодні таблетки п'ють при радіаційному забруднені. Якщо немає таблеток, випиваємо 5% розчин йоду, розведений хоча б в 1 ст. ложці будь-якої рідини (вода, молоко тощо) але Лише один раз !
Дорослим - 40 крапель
Дітям від 5до 12 років - 20 крапель
Якщо все приготовлене, то не так і страшно! Передайте це повідомлення рідним, друзям, знайомим! Вистоїмо! До Перемоги!
ЯК РОЗБАВЛЯТИ (пропорції)
На 0,5 л. води - 1 ст.л. соди/ лимонної кислоти.
Фото – автора й з офіційного сайту СЗШ - 77 м. Львова, а також зі сторінки цього навчального закладу у Фейсбуці за 2016 р.
Ірина Апостолюк |