НОВІТНІ ВИГНАНЦІ
Понад 7,1 млн.осіб стали внутрішньо переміщеними після нападу рф на Україну 24 лютого.
Показники зросли на 10% у порівнянні з попереднім звітом Міжнародної організації з міграції (МОМ), пише УНН.
Цитата
“Люди продовжують залишати свої домівки через війну, а гуманітарні потреби на місцях продовжують зростати”, – сказав генеральний директор МОМ Антоніо Віторіно.
Деталі
За даними МОМ, понад 50% домогосподарств переміщених осіб мають дітей, 57% - літніх людей, 30% - людей з хронічними захворюваннями.
Більше третини домогосподарств переміщених осіб, зазначають в організації, не мали доходів протягом останнього місяця.
За даними Міністерства соціальної політики від 9 квітня, найбільшу кількість внутрішньо переселених осіб зареєстрували у наступних областях: Вінницькій (55 тисяч), Львівській (50,5 тисяч), Хмельницькій (47,4 тисяч), Полтавській (46,1 тисяч), Закарпатській (44 тисячі), Черкаській (42 тисячі).
Нагадаємо
Кількість біженців, які виїхали з України з початку російського вторгнення, станом на 9 квітня, перевищило 4,5 мільйона осіб.
Такі дані наводить Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), передає Укрінформ.
Закордонна статистика
Зазначається, що з 24 лютого за кордон виїхали вже 4 503 954 особи.
Більшість із них поїхала до Польщі — майже 2,6 млн людей. До Румунії виїхали понад 686 тис. осіб, до Угорщини — 419 тис., до Молдови — майже 411 тис., до росії — 404 тис., до Словаччини — 314 тис. і до білорусі — 19 тис. осіб.
У своєму звіті УВКБ пише, що понад 7,1 млн громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.
Новий сайт
Як повідомляв Укрінформ, В Україні створили сайт, який допоможе швидко та зручно отримати інформацію для захисту українських жінок і дітей від торгівців людьми.
Тут є поради, що робити і куди звертатися, якщо людина потрапила у ситуацію торгівлі людьми або є свідком такої ситуації після перетину кордону (відсутність документів, що посвідчують її особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольства України у країні, де вона в той момент перебуває).
Також на сайті є контактні дані, за якими можна звернутись до офіційних структур або спеціалізованих і перевірених громадських організацій з 28 країн, включаючи Україну.
Фото – ЛОО ТЧХУ, Укрінформ та з відкритих джерел
За джерелами:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1971872-oon-kilkist-vnutrishno-peremischenikh-osib-v-ukrayini-zrosla-do-7-1-mln
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3453947-z-ukraini-viihali-vze-ponad-45-miljona-bizenciv-oon.html
Читайте також: Уряд утворив робочу групу для захисту переселенців за кордоном
|