ЮНІСТЬ – ГАРНА ПОРА ДЛЯ МИЛОСЕРДЯ
У патронажній службі Червоного Хреста працювали раніше ті, хто
має так звані «життєві університети». Тепер ця традиція - у минулому.
І довела це Анастасія Пригода, волонтерка Личаківської районної організації м. Львова Товариства Червоного Хреста України.
Дівчина зі шкільних років дружила з Червоним Хрестом: була у санітарній дружині школи, вчилась на майстер - класах першій допомозі, засвоїла основи МГП, обізнана з правилами надання першої психологічної допомоги, брала участь в різних святкових акціях Червоного Хреста тощо. Все це разом узяте вплинуло на вибір професії дівчини: торік вона стала першокурсницею Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського. Та довчитися нормально, як це було передбачено навчальною програмою, – не судилося: 24 лютого розпочалася славнозвісна «спецоперація» від рф.
У Львів нескінченим потоком хлинули вимушено переміщені особи. Загін швидкого реагування Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС», разом з рятівниками зі служби ДСНС, розбив біля центрального вокзалу величезний намет і цілодобово готував у ньому так звані «перекуси»: чай, каву і канапки. Анастасія з перших днів війни влилася у ряди добротворців від Червоного Хреста та ДСНС, й приступила до регулярних позмінних чергувань у наметі.
Та з плином часу цей потік ВПО обмілів. Намет можна було б і згортати. Анастасія знайшла собі іншу роботу в Червоному Хресті – долучилася до його патронажної служби: подала заяву у соціальні помічники.
Тепер в обов'язки Анастасії входить: допомагати проводити гігієнічні процедури літнім людям, особам з інвалідністю та обмеженими можливостями, - міняти постільну білизну, закуповувати ліки та продукти, допомагати прибирати у помешканні.
Для багатьох підопічних, як показує практика, з часом стає все важче готувати собі їжу. Дехто не може робити це фізично, а дехто з часом навіть забуває як це робиться. І тут соціальні помічники стають цим людям в пригоді. Разом з доглядальницями вони готують гарячі страви.
Багато часу доглядальницям доводиться витрачати також на оформлення різноманітних документів та довідок, що для декого у старості стає непосильним тягарем.
Окрім цього, дівчина допомагає видавати гуманітарну допомогу в РО ТЧХУ потребуючим ВПО та доставляти її додому тим, хто не в стані прийти за нею особисто.
Зазначу, що підопічні патронажної служби ТЧХУ вдячні помічникам соціального працівника, зокрема, Анастасії Пригоді, за проявлену увагу і милосердя.
Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ
|