ЗНАННЯ, ЩО РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ
10 вересня у світі й в Україні відзначатиметься Всесвітній день Першої допомоги.
Починаючи з 2000 року Всесвітній день надання Першої допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціаторами його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. В рамках святкування цього дня за рекомендацією МФЧХ і ЧП та Глобального Референт – Центру Першої допомоги була запропонована тема «Навчання Першій допомозі протягом життя».
Основне завдання при наданні Першої допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших заходів врятувати життя постраждалому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.
Ситуації, що вимагають надання Першої допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності медиків. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.
Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву Першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години.
Пам'ятаймо, що саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання Першої допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.
Товариство Червоного Хреста України запрошує Вас на такі акції, які мають на меті важливу соціальну функцію – підвищити обізнаність людей щодо надання Першої допомоги, заохотити громадян оволодіти навичками надання Першої допомоги, посилити роль людини в захисті самого себе та інших.
Волонтери та інструктори Червоного Хреста провели у скверику навпроти Львівського національного університету ім. Івана Франка майстер – клас з Першої допомоги, поблизу пам'ятника Великому Каменяреві.
Акція проходила під керівництвом тренера з Першої допомоги у Червоному Хресті Львівщини Ірини Валько.
На майстер-класі було відзначено віртуозну роботу щодо демонстрації легенево - серцевої реанімації на манекенах, яку продемонстрував інструктор з Першої допомоги Святослав Яримович.
«Наше завдання при наданні Першої допомоги: найпростішими медичними заходами рятувати життя постраждалому. Ми маємо звести до мінімуму його страждання і зробити усе, щоб надалі було якомога менше ускладнень». – Пояснював учасникам майстер – класу Святослав.
Крім легенево - серцевої реанімації Святослав багато часу присвятив темі, як надавати Першу допомогу дітям в різних загрозливих ситуаціях.
Молоді мами з малюками були дуже уважними і активними, коли мова йшла про допомогу маленьким дітям, бо ця тематика актуальна саме для них.
Гарне враження на учасників майстер – класу справила також волонтерка ЛОО ТЧХУ Аліна Кучерявенко. Дівчина має педагогічний хист, вміє прикувати до себе увагу слухачів, має лаконічну , але образну мову.
Інші волонтери Червоного Хреста Львівщини роздавали буклети і листівки про Першу допомогу перехожим і просто цікавим, хто випадково потрапив на майстер-клас.
Іван Семерак, т.в.о. голови ЛОО ТЧХУ, попри велику зайнятість, також відвідав акцію і дав їй позитивну оцінку.
Більше про тренінги з Першої допомоги – https://redcross.org.ua/fat/
Самонавчання з Першої допомоги на Telegram -каналі – https://t.me/FirstAidURCS
Безкоштовний семінар у Києві 21 вересня 2022 року – https://cutt.ly/nCxw9Rv
Фото – Ірини Апостолюк та Людмили Валько
Пресслужба Львівської ОО ТЧХУ
|