КРАЩЕ СИНИЦЯ В РУЦІ, НІЖ ЖУРАВЕЛЬ У НЕБІ
Щорічно 12 листопада також відзначають екологічне свято - «Свято синиць».
Цей день відзначається відносно недавно, хоча його історія сягає корінням в далеке минуле. У народному календарі 12 листопада значиться, як день пам'яті православного святого Зиновія Синичника. За народними прикметами, саме до цього часу синиці, передчуваючи холод, перелітали з лісів ближче до людського житла і чекали допомоги від людей.
Синиці активно беруть участь у знищенні значної кількості шкідників лісу, чим приносять безперечну користь природі. У період настання холодів ці птахи разом з іншими птахами, мігрують в пошуках їжі. Вельми охоче відвідують штучні годівниці і дуже люблять солоне сало, насіння соняшнику, можуть харчуватися вершками із залишених молочних пакетів і різноманітними залишками їжі.
Наші предки в цей день шанували птахів, які прилітають в Україну на зимівлю - щиглів, сойок, снігурів і особливо синиць. Птахам давали зерно і хлібні крихти, а діти майстрували для них годівниці. Також діти в цю дату грали в гру - хтось імітує цвірінькання, а інші вгадують що це за птах.
Якщо в цю дату у двір залетіла синиця - то це, за прикметами, означає хороші новини. А якщо птах влетів в будинок, то його жителям скоро дуже пощастить.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.unian.ua/lite/holidays/narodnyy-prazdnik-12-noyabrya-2022-obychai-primety-chto-nelzya-delat-12041184.html
|