ВСЕ ЖИВЕ – ХОЧЕ МИЛОСЕРДЯ
З 2012 року щорічно 28 листопада у всьому світі відзначають Всесвітній
день співчуття (World Compassion Day) або Всесвітній день милосердя.
Ініціатором та ідейним натхненником свята є індійський журналіст, поет і телеведучий, громадський діяч і активіст в області захисту тварин - Прітіш Нанді.
Головною метою створення Дня співчуття є заклик до любові, миру і взаєморозуміння, а основною ідеєю - пропаганда ахімси. Ахімса - це стародавній індійський принцип поведінки і способу дій, в основі якого лежить уникнення насильства, вбивства і нанесення шкоди ні дією, ні словом, ні думкою. Цій чесноті всіх систем індійської філософії найбільш близькі такі поняття, як каруна (співчуття) і майтри (дружелюбність).
Філософія ахімси зосереджена на необхідності співчуття до тварин і всіх живих істот на планеті.
Співчуття - це перш за все здатність відчути чужий біль, як свій, і без роздумів надати допомогу ближньому. Таким чином, співчуття означає приєднання до чужих болючих почуттів, вміння встати на місце іншої людини і прожити те, що переживає вона в даний момент часу.
Багато також називають співчуття співпереживанням, співчуванням, які дають зрозуміти готовність особистості взяти на себе частину болю, яку відчуває ближній, щоб останньому стало краще. У повсякденному житті співчуття і милосердя виявляються різними способами. Наприклад, волонтери і люди, які беруть участь в добродійності - це яскравий приклад тих, у кого почуття жалю є провідним. Вони безкорисливо, за покликом серця допомагають бідним, біженцям, дітям-сиротам та іншим нужденним.
У відносинах між людьми співчуття - це вміння допомогти, підтримати у важку хвилину, розділити негативні емоції ближнього. У християнстві співчуття - це заповіт, який закликає ставитися до інших так само, як ми хочемо, щоб ставилися до нас. В буддизмі співчуття - це бажання позбавити від страждань весь світ, а в індуїзмі єдиний шлях до просвітління лежить через співчуття: тільки через нього людина здатна на справді високі, чисті діяння.
Насправді, співчуття розвиває в людині всі її найкращі якості - милосердя, людяність, доброту, смиренність. Співчуття одночасно звільняє нас від негативних рис - злості, ненависті, гордості, ревнощів і інших порочних почуттів. Давайте ж будемо милосерднішими один до одного і добрішими! Повірте, при цьому Ви відчуєте себе набагато щасливішими!
Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/november/28/world-compassion-day
|