ОБІЗНАНИЙ - ВРЯТОВАНИЙ
Щорічно 4 квітня відзначаємо важливу подію – Міжнародний день просвіти
з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, яка пов’язана із розмінуванням.
День започаткувала Організація Об’єднаних Націй резолюцією від 8 грудня 2005 року.
Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.
До цього Дня інструктори ТЧХУ організовують навчання з мінної безпеки, демонструють знищення вибухонебезпечних предметів, показують цивільному населенню зразки мін тощо. Так, наприклад, спільно з інструктором Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Коць Богданом, проведено сьогодні заняття «Мінна безпека» для учасників та працівників (волонтерів програми денного догляду) у Бродівське районне добровільне товариство захисту дітей з інвалідністю "Надія". На занятті розглянули питання: Що таке мінна безпека? Як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть сховатися, які знаки про них попереджають? Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів?
- До речі, Україна є однією з найбільш постраждалих від мін країною.
- Важливо проводити просвітню діяльність серед населення: і дорослих, і дітей.
- Розмінування замінованих територій України може тривати десятки років.
- Україна отримує значну допомогу в процесі розмінування від багатьох країн-партнерів у вигляді спеціального обладнання та навчання саперів.
Фото – волонтерів
За джерелами:
https://www.facebook.com/photo?fbid=601645612003971&set=pcb.601647668670432
https://daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-prosvity-z-pytan-minnoi-nebezpeky-ta-dopomohy-v-diialnosti-poviazanoi-z-rozminuvanniam/
|