Головна » 2023»Квітень»11 » У Львові відкрили сучасний корпус реабілітації Національного центру НЕЗЛАМНІ (ВІДЕО)
17:05
У Львові відкрили сучасний корпус реабілітації Національного центру НЕЗЛАМНІ (ВІДЕО)
УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Нині у Львові відкрито новий 7 - поверховий реабілітаційний центр "Unbroken". Завдяки підтримці
Товариства Червоного Хреста України 100 пацієнтів зможуть одночасно проходити лікування та
реабілітацію до максимального відновлення. В церемонії відкриття взяли участь: Президент ТЧХУ
Микола Поліщук та Генеральний директор НК ТЧХУ Максим Доценко, голова ЛОО ТЧХУ Іван Семерак.
Старий корпус поліклініки на вул. Мазепи, 25 переобладнали у сучасний корпус реабілітації, першу чергу якого і відкрили сьогодні. Тут вже працюють із реабілітологами пацієнти центру НЕЗЛАМНІ. Це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення, і щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.
На урочистій церемонії відкриття Центру мер м. Львова Андрій Садовий сказав: «Цей мостик, по якому ви сьогодні йшли, був збудований за три місяці. І це нереально в будь-якій країні світу, але це можливо в Україні. Як і можливо за чотири місяці зробити ремонт і привести до нового стану 7 поверхів площ для реабілітації. Тому що це для наших Героїв, які захищають нас на передовій. Тому ми маємо велику мету збудувати в Україні екосистему НЕЗЛАМНІ. Це найкраща хірургія, всі види реабілітації, це будівництво житла, пошук роботи, спорт і мистецтво. Але це неможливо зробити без часточки серця, яку кожен сюди вкладає. Український Червоний Хрест вклав частиночку свого серця сюди, мер м. Фрайбурга також вклав частину свого серця. Фрайбург найбільше допоміг нам під час війни. Наші колеги з багатьох міжнародних організацій вклали сюди частиночку серця. Велика вам подяка за це!»
В новому корпусі реабілітаційного центру встановили сучасне обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати біонічною рукою, тощо.
Також тут є реабілітаційні зали зі сталевими підйомниками, аби прикуті до ліжка пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати. Невдовзі запрацює і басейн, адже реабілітація у воді – невід'ємна складова відновлення. Також у корпусі є ерготерапевтична квартира з кухнею, де пацієнтів вчитимуть про себе дбати у максимально домашніх умовах.
Ерготерапевти допомагатимуть знову тримати в руках зубну щітку чи олівець. Також тут створять імітацію магазину, де пацієнти зможуть тренуватися робити покупки. Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч з психологами та психотерапевтами. Реконструкцію сучасного корпусу Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ розпочали в кінці грудня 2022 року.
Олег Самчук, гендиректор Першого медоб’єднання Львова, на урочистій церемонії сказав: «Люди, котрі зазнали ураження війною, повинні лікуватися в найкращих умовах. Тут умови справді найкращі. Від сантиметра до метра – всі площі для наших пацієнтів. Тут зібрана команда найкращих лікарів і медичних сестер, які лікуватимуть наших пацієнтів. Цей корпус зроблений не однією людиною - це зроблено величезним колективом різних людей з різних міст України і світу. Хочу подякувати всім: від медичної санітарки і лікаря, до міського голови і міста, депутатам. Хочу подякувати нашим спонсорам, містам-партнерам – Фрайбургу, Вроцлаву та їх мерам. Подякувати великому нашому меценатові – фонду Direct Relief, який надзвичайно багато помагає нам, подякувати уряду Німеччини, Швейцарському посольству. І всім-всім, хто долучився, щоб це все зробити найкращим. Відзавтра цей корпус почне приймати пацієнтів: як стаціонарно, так і амбулаторно з усієї України».
Реконструкція корпусу здійснювалася за підтримки Товариства Червоного Хреста України, міст-партнерів Львова – Фрайбурга та Вільнюса. Кожному із партнерів, які долучилися до реновації, присвятили поверх у корпусі Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ.
Максим Доценко, Генеральний директор Товариства Червоного Хреста України, сказав у своєму привітальному слові: «Великі ідеї символічно починаються у Львові. Тому ми так успішно і працюємо. Я пишаюся тими результатами, які ми усі разом досягли, бо це можливо лише за підтримки величезної команди. І ми долучилися взагалі не вагаючись. Перший крок «Unbroken mothers» показав, що ми на правильному шляху. Для нас це можливість надати змогу змінити своє життя людям, котрі постраждали від війни. Це військові, цивільні, діти, жінки. Це велика можливість змінити своє життя, зробити його щасливішим».
«Ми ніколи в історії Фрайбурга не отримували більших пожертв від мешканців, ніж цього разу - коли збирали кошти для міста-побратима Львова. В такі скрутні часи ми повинні проявити справжню дружбу і солідарність. І звісно, коли Андрій Садовий запропонував мені стати одним із першим амбасадорів проєкту, я одразу погодився. Я приємно вражений тими темпами, з яким відбулася ця трансформація», - сказав Мартін Горн, мер Фрайбурга, котрий одним з перших підтримав проєкт НЕЗЛАМНІ.
А відтак, він символічно передав мерові Львова частинку історії Фрайбурга – камінь, що був закладений у підвалинах собору, який будували прості громадяни впродовж 300 років.
Обладнання для залів надали міжнародний фонд Direct Relief та Посольство Швейцарії в Україні. Світлотехнічне обладнання для корпусу надала компанія Signify.
Умеблювання корпусу здійснено за підтримки компанії IKEA. Автором проєкту реабілітаційного комплексу, дизайну інтер‘єрів та супровід під час будівництва забезпечила архітектурно - інжинірингова компанія abmk.
Довідково
Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни, отримує шанс бути врятованим та отримати якісну реабілітацію. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда: хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець із реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він отримує її в одному центрі.
Аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у центрі НЕЗЛАМНІ запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні.