Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Травень » 8 » Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (ВІДЕО)
11:01
Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (ВІДЕО)

ЧЕРВОНОХРЕСТІВЦІ, ВІТАЄМО ВАС ЗІ СВЯТОМ!

 

 

 

 

 

Щорічно з 1948 року 8 травня відзначається

Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

 

Це день народження засновника Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ), швейцарського гуманіста, громадського діяча, лауреата Нобелівської премії Анрі Дюнана (1828-1910).

 

У 1859 році він організував надання допомоги пораненим у битві при Сольферіно під час австро-італо-французької війни, однієї з найбільш кровопролитних битв XIX століття, жертвами якої сталі 40 тисяч убитих і поранених. Санітарні служби воюючих сторін були безсилі допомогти в ситуації, що склалася. Вражений побаченим Анрі Дюнан написав книгу «Битва під Сольферіно», яка позитивно була сприйнята світовою громадськістю.

 

А.Дюнан активно включився в надання допомоги всім пораненим незалежно від національності, організував добровольців з жителів навколишніх сіл. Його заклик "Tutti Fratelli" ("Всі ми брати") став надалі девізом системи допомоги.

 

У жовтні 1863 року в Женеві відбулася міжнародна конференція. Представники 16 країн створили національні доброчинні організації. Як відмінний знак, який би означав правовий захист медичних служб збройних сил, добровольців, які о надають допомогу пораненим, і жертв збройних конфліктів, у 1864 році був прийнятий червоний хрест на білому тлі (зворотне розташування квітів швейцарського прапора).

 

Крім захисту поранених, на думку А. Дюнана, необхідно було надати статус нейтральності в районі битви особам, які доглядали за ними. Тому він запропонував сформулювати "міжнародний принцип, умовний і узаконений, котрий, після його узгодження і ратифікації, став б основою товариств з надання допомоги пораненим у різних країнах".

 

Ця друга пропозиція А.Дюнана поклала початок сучасному міжнародному гуманітарному праву, першим письмовим і конкретним втіленням якого стала Женевська конвенція про поліпшення долі поранених і хворих воїнів під час сухопутної війни, підписана 22 серпня 1864 року.

 

Сучасний Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) - незалежна і нейтральна організація, котра займається наданням захисту і наданням допомоги постраждалим внаслідок збройних конфліктів і внутрішніх безпорядків.

 

Згідно з мандатом, наданим Міжнародному Комітету Червоного Хреста світовою спільнотою, організація надає допомогу особам, які утримуються під вартою, хворим, пораненим і цивільним особам, постраждалим внаслідок збройного конфлікту, керуючись принципом безсторонності.

 

Штаб-квартира МКЧХ знаходиться в Женеві (Швейцарія).

 

МКЧХ, національні товариства і їхня Міжнародна Федерація країн разом складають Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця здійснює свою діяльність практично в усіх країнах світу і налічує понад 100 мільйонів працівників і добровольців (волонтерів).

 

У 2005 році Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця прийняв додаткову емблему - червоний кристал.

МКЧХ володіє мандатом, передбаченим Женевськими конвенціями 1949 року і фінансується за рахунок добровільних пожертвувань урядів і національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

МКЧХ діє в надзвичайних ситуаціях і сприяє дотриманню міжнародного гуманітарного права та його імплементації на національному рівні. Пропагуючи і зміцнюючи гуманітарне міжнародне право і універсальні гуманітарні принципи, МКЧХ докладає всіх зусиль до того, щоб запобігти стражданням людей.

Найбільш важливими принципами Міжнародного Комітету Червоного Хреста є:

  • людяність;
  • неупередженість;
  • нейтралітет;
  • незалежність;
  • добровільне служіння;
  • єдність;
  • універсальність.

Метою МКЧХ є захист життя і здоров'я постраждалих у збройних конфліктах, від техногенних і стихійних дих, а також забезпечення поваги до кожної людини. Комітет сприяє взаєморозумінню і співпраці між усіма народами. Не допускає дискримінації за національними, расовими, релігійними, класовими і політичними ознаками. Національні товариства МКЧХ, хоча і беруть участь в гуманітарних службах своїх урядів і підкоряються законам своїх окремих країн, вони завжди повинні зберігати свою автономію, щоб в будь-який час діяти відповідно до принципів руху.

Варто відзначити, що добровільний рух допомоги, жодним чином не повинен бути викликаний бажанням наживи. Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця - універсальний, в ньому всі національні Товариства і люди мають рівний статус, розділяють рівні зобов'язання і обов'язки, допомагаючи один одному.

Сьогодні емблему МФТЧХ і ЧП - червоний хрест і червоний півмісяць знають у всьому світі, як символи добровільності та гуманізму.

Сьогоднішній День присвячений відданням належного всім волонтерам за їх фантастичний внесок в допомогу нужденним і гуманність.

На ознаменування цього Дня кіногрупа НК ТЧХУ підготувала з нагоди свята відео до цієї знаменної дати, яке має назву: «Ми – поруч. Все, що ми робимо, йде від серця»:

 

 

Фото – з відкритих джерел

Адміністратор

 

 

 

 

Переглядів: 119 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 21.12.2024, 14:45
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 16
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024