СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ – ВОЄННИЙ ЗЛОЧИН
Впродовж останніх восьми років 19 червня щороку відзначають в усьому світі
Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.
У 2015 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 19 червня кожного року Міжнародним днем боротьби з сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом.
Дата 19 червня була обрана невипадково. Саме у цей день 2008 року Рада Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 1820, яка стала одним із перших ґрунтовних політичних документів, спрямованих на подолання та відвернення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Зокрема резолюція ООН:
- визнає сексуальне насильство тактикою ведення війни та перешкодою для відбудови миру;
- вимагає негайно припинити вчинення сексуального насильства усіма сторонами збройного конфлікту;
- визнає, що сексуальне насильство може бути воєнним злочином, злочином проти людяності чи геноцидом;
- закликає держави підтримувати розвиток національної судової та медичної систем для надання допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, тощо.
У російсько-українській війні факти застосування сексуального насильства мали місце з 2014 року. Але після повномасштабного вторгнення рф війська агресора застосовують сексуальне насилля саме як метод ведення війни в небачених раніше масштабах – зокрема, для залякування, помсти чи «покарання» цивільного населення на окупованих територіях. Сексуальне насилля застосовується до жінок, чоловіків та дітей.
На сьогодні Генеральною прокуратурою розслідується щонайменше 195 випадків сексуального насильства, пов’язаних з військовою агресією рф проти України. Більшість з них зафіксовано на Херсонщині, на другому місці Київщина, на третьому – Донеччина.
(Повний текст див. за посиланням - https://dn.gov.ua/news/19-chervnya-mizhnarodnij-den-borotbi-z-seksualnim-nasilstvom-v-umovah-konfliktu)
Фото: з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|