АКЦІЯ - ПРОТИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
Сьогодні, 19 червня, у Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни, у Львові
на площі перед пам’ятником Іванові Франкові провели вуличну акцію (перформанс) "Поруш тишу".
Про це повідомляє у новинах на своєму офіційному сайті прес-служба ЛОВА.
Сьогодні, 19 червня, у світі відзначають Міжнародний день боротьби зі сексуальним насильством в умовах війни. З метою привернути увагу громадськості до цієї проблематики в Україні сьогодні у Львові, на площі біля ЛНУ ім. Ів. Франка, відбулася вулична акція – перформанс «Поруш тишу».
Під час перформансу учасниці акції тримали у руках таблички із закликами проти застосування насильства, а на їхніх обличчях був грим, характерний для постраждалих – порізи та синці.
Також під час акції усі перехожі могли отримати консультацію про допомогу у випадку як сексуального, так і будь-якого іншого домашнього насильства від представників відповідних служб та благодійних організацій, хабів, й отримати інформаційні матеріали з телефонами та адресами центрів допомоги.
Організували акцію Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та департамент соціального захисту населення Львівської ОВА.
«Сьогодні ми хочемо акцентувати увагу суспільства і всіх небайдужих громадян на протидії сексуальному насильству в умовах воєнного стану. У цей день йдеться про окуповані території, території, де ведуться військові дії. Ми хочемо наголосити на неприпустимості будь-якого насильства. В області діють, зокрема, чотири притулки та чотири денних центри з кризовими кімнатами для допомоги жінкам і дітям, які постраждали від домашнього насильства. Днями ще один притулок відкриємо також у Моршині», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА з гуманітарних питань Іван Собко.
«На сьогодні відомо про 208 випадків (сексуального насильства під час війни – авт.) в Україні, які зафіксовані в Офісі Генпрокурора, проте ми розуміємо, що справжня кількість таких випадків набагато більша. І ми розуміємо, що постраждалі не звертаються по допомогу, не розповідають найближчим людям через те, що бояться осуду, і через те, що не знають, куди звернутися. Цією акцією ми хочемо сказати, що про насильство треба говорити, розповідаємо про місця, куди можна прийти і отримати допомогу. Про цю проблему потрібно говорити. Навіть якщо ми не бачимо таких випадків у новинах, вони все одно є», – розповіла регіональна спеціалістка з протидії гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Олена Коханець.
За посиланням можна завантажити інформацію брошуру UNFPA про алгоритм дій у випадку домашнього насильства або його загрози: https://surl.li/ifbjg
Контакти Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0800500335 (з мобільного або стаціонарного).
Урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству – 1547.
(Детальніше про це див. за посиланням - https://loda.gov.ua/news/69533 ).
Фото – ЛОВА/Фейсбук
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|