СУМНИЙ ДЕНЬ
30 серпня у світі відзначають Міжнародний день жертв насильницьких зникнень.
Викрадення осіб та залякування їх близьких та рідних вважається стратегією терору.
Згідно даних міжнародних правозахисний організацій, показник зникнень людей, які стали жертвами і пропали з нез’ясованих обставин, у період з 1980-го до 2011-го рік, залишався стабільно високим. Понад 53-х тис. людей щорічно, і ця проблема стосується не тільки країн так званого «третього» світу, але і досить успішних, розвинених і демократичних держав, не обмежуючись конкретними регіонами світу.
У новому тисячолітті насильницькі зникнення стали часто використовувати в якості агресивної стратегії спрямованої на поширення терору і почуття незахищеності в суспільстві. Протидіючи цим негативним тенденціям міжнародне співтовариство, за активної підтримки Організації Об’єднаних націй, вживає низку заходів, які знаходять своє відображення як у чисто практичній площині, так і на міжнародному законодавчому рівні. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 65/ 209 від 21-го грудня 2010-го року висловлюється глибока стурбованість, зокрема, пов’язана і з збільшенням числа недобровільних або насильницьких зникнень в різних регіонах світу, пов’язаних з затриманнями, арештами або викраданнями, зростаючим числом повідомлень про переслідування, жорстоке поводження і залякуванні родичів зниклих осіб або свідків подібних злочинів.
Разом з тим, за даними проекту DilovaMova.com, в резолюції вітається прийняття Міжнародної конвенції 2006-го року щодо захисту осіб від насильницьких зникнень. На підтримку заходів, спрямованих на викорінення подібних явищ Генеральна Асамблея ООН оголосила 30-е серпня щорічною акцією «Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень».
Ця глобальна проблема виникла не сьогодні, але сьогодні вже можна і потрібно її вирішувати. Цивілізований світ і подібні злочини - не мають нічого спільного. Нагадаємо, що особлива увага повинна приділятися конкретним групам людей, які найбільш уразливі що до актів насильницьких зникнень - це діти та люди з обмеженими можливостями. Практика показує , що багато проблем цілком успішно можна вирішувати об’єднуючи зусилля в одному напрямку. Будемо сподіватися, що подолання цієї проблеми і ця боротьба стане успішною.
Довідково:
Служба розшуку Українського Червоного Хреста є надійним партнером держави у відновленні родинних зв’язків, втрачених через війну. Спільно ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожна родина отримала інформацію про своїх рідних. Так, від початку повномасштабного вторгнення наші спеціалісти постійно ведуть фіксацію інформації від членів родин як військовослужбовців, так і цивільних осіб. Від 24 лютого 2022 року нами зареєстровано понад 40 тисяч звернень з розшуку, з яких по 4 тисячі - щоденно ведуться розшукові роботи.
Більше новин про Український Червоний Хрест див. на каналі Телеграм — https://t.me/UkrainianRedCross
Під час пошуку зниклих, окрім консультування та інформаційної підтримки, найуразливіші верстви отримують в регіональних осередках Українського Червоного Хреста також і гуманітарну допомогу.
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=492
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|