МОЗАЇКА СВЯТ - У СВІТІ ТА В УКРАЇНІ
Сьогодні, восьмого вересня, відзначається Міжнародний день солідарності журналістів.
Подія була заснована у 1958 році за ініціативи Міжнародної організації журналістів, пише УНН.
Дата присвячена відомому чеському журналісту, письменнику, літературному оглядачу Юліусу Фучику. У 1942 його арештувало гестапо. У в’язниці він встиг написати книгу “Репортаж із зашморгом на шиї”. 8 вересня 1943 року Юліуса Фучика стратили.
Після смерті його книга була видана більш ніж 90 мовами світу. Журналіст посмертно отримав Міжнародну премію миру.
Як правило, саме 8 вересня вручається одна з найпрестижніших нагород для журналістів — Пулітцерівська премія.
Сьогодні відзначається також Всесвітній день грамотності. Подія була започаткована ЮНЕСКО у 1966 році.
За оцінками ООН, на даний момент близько 780 мільйонів мешканців нашої планети не вміють читати та писати
На даний момент лише 4 країни досягли показника 100% грамотності населення: Північна Корея. Узбекистан, Андорра, Гренландія (автономна частина Данії).
Найнижчий показник грамотності у Нігері, де лише 19% населення вміють читати та писати. У більшості країн Африки цей показник не перевищує 30%.
Сьогодні, восьмого вересня, християни за новоюліанським та григоріанським календарями відзначають Різдво Пресвятої Богородиці.
У Назареті Галілейському жило заможне подружжя Іоакіма та Ганни. Чоловік та дружина сильно страждали через те, що у них не було дітей, а люди їх зневажали за бездітність. Дійшло до того, що одного разу Іоакіму навіть заборонили зробити жертвоприношення.
Засмучений Іоакім пішов до пустелі, де постійно молився. За переказом, йому та Анні явився архангел Гавриїл, який сповістив, що у них народиться донька, і наказав назвати її Марією.
Коли Марії виповнилося три роки її відали на виховання до Єрусалимського храму. Там вона зустріла батька Іоанна Хрестителя Захарія.
У Єрусалимському храмі Марія прожила до 14 років. Згодом завдяки знаменню у вигляді посоху, що розцвів Марії за чоловіка був обраний вдівець Йосип Обручник.
Свято Різдва Пресвятої Богородиці почали відзначати з кінця VІ століття.
Ще 8 вересня — це День медичної сестри відділень дитячої гематології та онкології.
Маленькі пацієнти цих відділень борються зі страшними захворюваннями. Медичні сестри кожен день стикаються з болем дітей, стражданнями їхніх близьких. Але при цьому продовжують сумлінно виконувати свої професійні обов’язки, незважаючи на те, що робота виснажує і морально, і фізично.
Мета цієї події — сказати дякую цим жінкам у білих халатах, і привернути увагу до нестачі кадрів на такі посади.
Також з 1951 року своє професійне свято відзначають і фізіотерапевти — фахівці, які допомагають багатьом людям знизити ймовірність захворіти неінфекційними хворобами.
Вважається, що 30 хвилин помірних фізичних навантажень п’ять разів на тиждень істотно знижують ризик багатьох неінфекційних захворювань.
Восьме вересня це і День Шнобелівської премії, яка присуджується за, на перший погляд, безґлузді винаходи та дослідження.
Заснував Шнобелівську премію у 1991 році журнал наукового гумору “Аннали неймовірних досліджень”.
Переможців нагороджують десятитрильйонною купюрою Зімбабве (валюта вже не використовується), а призи вручають справжні нобелівські лауреати.
У різні роки Шнобелівську премію отримували Магнус Генс за створення краш-тесту у вигляді лося, група дослідників, яка довела, що юридичні тексти складні не через терміни, а через погане написання, ще одна група дослідників, яка розробила алгоритм для пліткування.
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/news/2045534-8-veresnya-mizhnarodniy-den-solidarnosti-zhurnalistiv-vsesvitniy-den-gramotnosti
Колаж – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|