НОВЕ – ДОБРЕ ЗАБУТЕ СТАРЕ
З настанням холодів багато хто замислюється про те, чим ліпше утеплити
будинок. Особливо гостро ця проблема стоїть зараз, коли в багатьох областях
України відключають світло й немає можливості підігрівати кімнати конвекторами.
Виникає запитання: чим краще утеплити будинок зовні? Один з варіантів – очерет. Ним утеплювалися наші предки, а зараз метод отримав більш сучасну варіацію.
На відміну від військового пенсіонера з Полтавщини, котрий збудував будинок-термос, мешканець львівського села Ярушичі Василь Смеркло отримав популярність після того, як запустив виробництво утеплювальних панелей з очерету. Він стверджує, що це стебла цієї відомої всім українцям рослини, укладені щільно, створюють відмінну теплоізоляцію, а тому п'ятисантиметрові плити замінюють цілу цеглу (!).
При цьому очерет є екологічно чистим будматеріалом, на відміну від синтетичних утеплювачів — вати, пінополістиролу, пластику. До того ж стебла очерету через свою трубчасту структуру мають не тільки дуже низьку теплопровідність, хороший захист від шуму, але й відмінну паропроникність, що дозволяє стінам дихати.
Важливою перевагою очеретяного утеплення є його стійкість до впливу різноманітних мікроорганізмів, що провокують гниття матеріалу та появу грибка.
Техніку виготовлення очеретяних плит Василь підглянув у одного майстра із Полтавської області. Той знімав із висушених стебел листя, акуратно прочищав внутрішні порожнини від перегородок та плівок, укладав шарами, і за допомогою спеціального верстата спресовував матеріал до потрібного розміру. Через кожні десять сантиметрів ставляться металеві скоби, які додатково стягують стебла.
Єдиний мінус очерету — це його спалах, проте за допомогою обробки очеретяних плит спеціальними розчинами — антипіреном або бішофітом — це можна усунути.
Додатковими бонусами очерету є також вологостійкість та відсутність статичної електрики. Утеплення стін у такий спосіб дає ще одну додаткову перевагу. Окрім теплової ізоляції приміщення, очерет сприяє гарному шумопоглинанню, надійно оберігаючи житло від сторонніх звуків.
Важливою перевагою очеретяного утеплення є і його стійкість до впливу різноманітних мікроорганізмів, що провокують гниття і появу грибка — гризуни та комахи не тільки не заводяться в товщі його шару, але й гинуть при контакті з ним.
Чим ще можна утеплити будинок
Чим краще утеплити будинок зовні? Все залежить від вашого бюджету і того, який саме будинок потрібно захистити від холоду. Якщо ви не хочете “возитися” з очеретом, то вам підійдуть інші методи. У будь-якому будівельному магазині вам розкажуть, чим утеплити будинок зовні недорого. Найчастіше стіни будинків обшивають такими матеріалами:
- мінеральна вата,
- піноласт
- пінополіуретан,
- термопанелі (шар пінопласту і готова обробка).
Кожен з цих варіантів має свої плюси і мінуси, проте результат буде один – ваш будинок стане теплим. Мінеральну вату легко кріпити, а пінопласт досить бюджетний варіант, пінополіуретан заливається між стінами, а термопанелі точно сподобаються тим, хто хоче все зробити швидко і без зайвих “рухів”.
Утеплення будинку: в чому вигода
Якщо ви все ще не знаєте, що буде, якщо утеплити будинок зсередини, крім того, що ви перестанете мерзнути, то на вас чекають приємні “бонуси”. Так, утеплений будинок куди простіше опалювати, він тримає тепло, а тому рахунки за комуналку в зимовий час вас не будуть засмучувати. Утеплення будинку зовні також підійде тим, хто вже зробив ремонт всередині, але задумався про додаткові заходи захисту від зимового холоду.
Нагадаємо, раніше дбайлива українка утеплила свій будинок за допомогою скляних пляшок .
За джерелами:
https://fakty.ua/409173-uteplyaem-dom-pered-holodnoj-zimoj-ukrainec-pridumal-kak-ispolzovat-besplatnyj-i-ekologicheski-chistyj-material
https://u-news.com.ua/155447-uteplennia-budynku-ocheretom-prostyi-i-budzhetnyi-variant-poriatunku-vid-kholodu.html
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ |