ПОЧАТКОВИМ КЛАСАМ - ПРО МІННУ НЕБЕЗПЕКУ
Співпраця Личаківської РО ТЧХУ м. Львова та Ліцею №21 ЛМР є традиційною, бо налічує багато років.
На цей раз червонохрестівців привів у навчальний заклад поклик війни: виникла гостра необхідність
ознайомити дітей з типовими правилами мінної небезпеки.
«Дитинство – золота пора. Але, на жаль, не тоді, коли воно припадає на воєнне лихоліття», - констатувала директорка ліцею Валентина Георгіївна Звежинська, запрошуючи червонохрестівську команду на проведення заходу у своєму навчальному закладі.
Виявилося, що під час війни діти 7-10 років уже мають перші поняття про типи мін та вибухові предмети.
У цьому переконався координатор програми з мінної небезпеки Львівської ОО ТЧХУ Юрій Бойко, під час заняття з учнями початкових класів Ліцею №21 ЛМР.
У діалозі з учнями стало відомо, що вони більш-менш розрізняють протитанкові і протипіхотні міни. Про все це вони дізналися від вчителів та з телепередач від песика Патрона, котрого навчили працівники ДСНС винюхувати міни.
А ось де «зачаєну смерть» ховає ворог, Юрію довелось показувати дітям на картинках, щоб акцентувати увагу маленьких слухачів на типові місця для мінування.
Не було здивуванням для Юрія і те, що діти не вірять у підступність ворога, який виготовляє нині спеціально для них міни у вигляді різних іграшок: ведмедиків, ляльок, м'ячиків, авторучок, коробок з цукерками, які розкидані просто на дорозі. До цих магнетичних принад, ворожі сапери прикріплюють розтяжки, доторкнувшись до яких, дитина спричиняє вибух міни.
Тож щоб не призвести до цього, побачивши на дорозі або в якомусь закутку підозрілий незнайомий предмет, завжди треба слідувати трьом правилам: «Не підходь! Не чіпай! Повідом дорослих або телефонуй 101».
Під час заняття маленькі ліцеїсти продемонстрували велике бажання оволодіти навиками і знаннями поводження з мінами і вибухонебезпечними предметами, що не розірвалися під час обстрілів.
Проведення таких занять - спрямоване на підвищення обізнаності різних верств населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, які проводяться Українським Червоним Хрестом в рамках програми “Безпечніша поведінка та підвищення обізнаності про ризики мін та вибухонебезпечних залишків війни”
«Приємно усвідомлювати, що співпраця Личаківської РО ТЧХУ м. Львова і Ліцею №21 ЛМР – триває і міцнішає з кожним роком. І війна не може цьому стати на заваді», - сказала Галина Дмитрівна Русенко, вчителька фізичної культури, котра разом з іншими педагогами була куратором заходу.
Ми, червонохрестівці, завжди поруч з освітянами і тими, кому скрутно на життєвих дорогах воєнного лихоліття.
Фото – Ірини Апостолюк та Ліцею № 21 ЛМР/Фейсбук
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|