ДЕНЬ ЦАРЮВАННЯ ЇЇ ВЕЛИЧНОСТІ - ПСИХЕЇ
10 жовтня громадськість планети відзначає Всесвітній день психічного
здоров'я, яке є частиною загального фізичного та психічного стану людини.
Психічне здоров'я впливає на здатність як до роботи, так до навчання, а також на відносини з оточуючими, а головне - на якість всього нашого життя.
Історія Всесвітнього дня психічного здоров'я та його основна мета
Ініціатором цього дня є Всесвітня федерація психічного здоров'я (World Federation for Mental Health). Вперше цей День було відзначено у 1992 році. У деяких країнах цей день становить частину ширшого Тижня поінформованості про психічні захворювання.
Однією з головних цілей Всесвітнього дня психічного здоров'я є підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров'я, а також підвищення рівня поінформованості на цю тему. Також завданням цього дня є привернення уваги до підтримки тих, хто стикається з психічними розладами.
Значення Всесвітнього дня психічного здоров'я
Не секрет, що в сучасному світі проблеми психічного здоров'я, починаючи від депресії та тривожних розладів до шизофренії чи біполярного розладу, торкаються мільйонів людей. У багатьох психічні захворювання набувають затяжного, важкого характеру. Наприклад, депресія з кожним роком стає все більш поширеною і вже зустрічається більше, ніж у 20% населення, завдаючи страждань пацієнтам та їх близьким.
На тлі психічних захворювань у людей різко знижується соціальна адаптація, здатність до навчання та працездатність, знижується інтерес до життя. Людина, яка страждає на психічне захворювання не здатна переживати позитивні емоції. Важливо, що особлива небезпека таких захворювань у суїцидальних схильностях хворого. Ці хвороби однозначно потребують негайного лікування.
З психічними хворобами необхідно обов'язково боротися, оскільки через них, безумовно, погіршується якість життя, людина втрачає друзів, нерідко втрачає роботу, інколи ж і сім'ю.
Психічні захворювання є дуже небезпечним станом і самостійно майже ніколи не минають, а найчастіше переходять у занедбані форми. Впоратися з ними можуть допомогти такі фахівці, як психолог, психотерапевт, невропатолог, психіатр. Підтримка близьких людей та родичів у цей період також дуже важлива.
Цей День нагадує нам, що психічне здоров'я - не менш важливе, ніж фізичне, і що кожен з нас може допомогти тим, хто потребує підтримки.
Як відзначають цей День у різних країнах?
Щорічно свято відбувається під новим девізом. Одним з них в останніх роках було запобігання самогубствам. Згідно з сумною статистикою, щороку майже 800 тисяч людей накладають на себе руки і набагато більше людей роблять спроби суїциду. Це жахливі цифри, адже кожне самогубство – це трагедія, яка приносить горе сім'ям, суспільству та цілим країнам. Потрібно сказати, самогубства відбуваються в різних вікових групах і є другою провідною причиною смерті людей у віці 15-29 років у всьому світі.
До Всесвітнього дня психічного здоров'я в багатьох країнах видаються спеціальні журнали та брошури, проводиться розсилка звернень до урядових органів, включаючи охорону здоров'я, проводяться різноманітні семінари, конференції та тренінги, присвячені особистісному зростанню та подоланню кризових етапів у житті хворих на психічні захворювання. Це забезпечує підвищення обізнаності щодо основних аспектів медичного обслуговування в охороні здоров'я та ресурсів, доступних для тих, хто потребує допомоги.
Це також час для обговорення психічного здоров'я у суспільстві, у сім'ї та на робочих місцях.
Багато людей використовують цей день, щоб поділитися своєю історією та досвідом, підтримати інших та взяти участь у благодійних акціях. Цього дня необхідно обговорювати проблеми та шукати допомогу, коли це необхідно. Погодьтеся, психічне здоров'я – це суспільний ресурс, і його підтримка та стабільність є спільними завданнями для всіх нас.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/october/10/world-mental-health-day
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ |