Головна » 2023»Жовтень»11 » З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров'я Український Червоний Хрест провів зустріч із представниками ЗМІ
08:01
З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров'я Український Червоний Хрест провів зустріч із представниками ЗМІ
БРИФІНГ
У Всесвітній день психічного здоров'я, який відзначаємо 10 жовтня, у прес-центрі
інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбувся брифінг ТЧХУ на тему
"Чому важлива психосоціальна підтримка людей під час війни в Україні".
Учасники:
керівник Департаменту реабілітації та підтримки Українського Червоного Хреста Анна Діденко;
керівник напряму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Українського Червоного Хреста Катерина Крикля;
головний фахівець при реагуванні на надзвичайні ситуації Українського Червоного Хреста Вікторія Бондарчук;
керівник департаменту комунікацій та маркетингу Українського Червоного Хреста Леся Олійник.
Від початку повномасштабного вторгнення рф волонтери Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) надали психосоціальну допомогу майже півмільйону українських громадян, повідомила керівниця департаменту реабілітації та підтримки організації Анна Діденко.
"Тільки від початку повномасштабного вторгнення волонтери Українського Червоного Хреста надали допомогу понад 450 тисячам людей", - сказала Діденко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок, 10 жовтня.
Діденко зазначила, що наразі в Україні функціонують 60 кімнат та 7 центрів психосоціальної підтримки ТЧХУ.
"Ці центри розташовані у Львові, Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Хмельницькому та в Кам'янці-Подільському", - розповіла керівниця департаменту.
За її словами, з часом кількість таких центрів збільшуватиметься, оскільки необхідність у них зростає.
Діденко наголосила, що цільовою аудиторією надання психосоціальної підтримки є діти, оскільки вони є більш вразливими і самостійно впоратися зі стресом не можуть.
"Окрім цього, ми працюємо з сім'ями, також ми працюємо з сім'ями ветеранів і людьми похилого віку", - зазначила Діденко.
Вона також нагадала, що ТЧХУ почало надавати психосоціальну підтримку ще з 2014 року, проте виклики та масштаби, з якими стикаються волонтери та фахівці, наразі змінилися.
Діденко наголосила, що нині волонтери, які надають психосоціальну підтримку, допомагають подолати, зокрема, такі актуальні проблеми, як труднощі з комунікацією у школах після дистанційного навчання та з адаптацією дітей, які приїжджають в Україну після перебування за кордоном, звикання в нових колективах тимчасово-переміщених осіб.