В ОЧІКУВАННІ - НА ТЕПЛО
Опалювальний сезон в Україні, як правило, починається 15−16 жовтня. Втім, на рішення вмикати
тепло можуть вплинути багато факторів — погода, готовність комунальників, позапланові ремонти.
Остаточне рішення, коли вмикати опалення, приймають місцеві адміністрації. Тому в кожному регіоні сезон може початися в різні дати.
Коли починається і скільки триває опалювальний сезон
Рішення увімкнути батареї місцева влада ухвалює, коли середня температура за добу тримається на рівні +8 градусів не менше трьох днів. Однак, у випадках ранніх холодів, тепло можуть пустити і раніше за 15 жовтня.
Першими завжди підключаються до тепла:
• школи;
• дитячі садки;
• медичні установи.
Тільки після цього приходить черга приватних квартир.
Зазвичай опалення працює в будинках протягом півроку, і вимикають його 15 квітня. Але і тут багато залежить від погоди. Якщо середньодобова температура тримається на рівні +8 градусів три дні, то опалення можуть вимкнути і раніше визначеного терміну.
У жовтні і до кінця опалювального сезону тарифи підвищувати не планують
Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також нагадаємо, що на низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
У жовтні тарифи на електроенергію, воду і газ не змінюватимуться. За світло українці платитимуть — 2,64 грн/кВт-год, ціна газу — 7,96 грн/кубометр. Крім цього, деяким українцям з 1 жовтня зменшать тариф на доставку газу.
За джерелом:
https://nv.ua/ukr/ukraine/events/yakogo-chisla-povinni-uvimknuti-teplo-v-budinkah-pochatok-opalyuvalnogo-sezonu-2023-2024-50360143.html
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ |