БФ «КРИЛА НАДІЇ» - ПРО НОВАЦІЇ У ЗАВОЗІ ДОПОМОГИ
Керівниця БФ "Крила надії" каже, з одного боку держава зможе стежити
за гуманітарною допомогою, яка заїжджає в Україну, а з іншого є безліч ризиків від
цієї системи. Крім того, ГО і БФ тепер будуть змушені щомісяця писати звіти.
Про це Наталя Ліпська розповіла у програмі "Війна і волонтери", яку веде журналістка "Еспресо.Захід".
"Я бачу два моменти, які є важливі і дев'ять застережень. Перша: буде дуже просто залізти в систему і побачити всіх отримувачів гуманітарної допомоги в одному місці, - каже Наталя Ліпська. - Зараз треба шукати по митній базі. А так все буде в одному місці. І ми переживаємо, що склади гуманітарних організацій опиняться під загрозою. Адже були вже потрапляння ракет ворога в Карітас-Україна і в склад "Нової пошти".
Інші пункти - автівки, неможливість оскарження виключення системи тощо.
Щодо переваг. Є дві важливі. Перша - держава зможе побачити, обліковувати і відстежувати рух гуманітарної допомоги. Це важливо з точки зору прозорості і це, наскільки я розумію, вимога міжнародних донорів, яких ми самі ж зворохобили з нашими численними криками про корупційні скандали і крадіжку гуманітарної допомоги. Вони дуже з того перейнялися і хочуть бачити, що держава контролює і що система є прозора. Це перевага для держави.
Яка загроза від системи для мене, як для благодійної організації? Станом на зараз будь-хто може приїхати на кордон і сказати, що везе вантаж для мене, митник його пропустить. Цей вантаж буде висіти на мені, але до мене він не доїде. У багатьох організаціях при перевірці на митниці виникли такі історії.
Зараз ми подали запит на митницю, чекаємо, подивимося, що з того вийде. Але з першого грудня ніхто без мого погодження не зможе завезти на мене вантаж. А в нас зараз діє кримінальна відповідальність за крадіжку гуманітарної допомоги і всі вантажі, які на мене заїхали, але не доїхали, я несу за них кримінальну відповідальність, тому що законодавство вважає, що я вкрала".
Наталя Ліпська каже, волонтери просили скасувати звітність за гуманітарну допомогу, адже це великий обсяг роботи.
"Для мене мінус - додаткове адміністрування. Ми просили, щоб нам до кінця воєнного стану скасували звітність на гуманітарну допомогу, тому що це великий обсяг роботи. Але 20 місяців ми звіти подавали, а Мінсоцполітики їх не приймало. А тепер звіти є обов'язкові. І це другий момент, який дуже всіх зворохобив. Бо всі думали, що напишуть звіти після війни, а тепер їх треба буде писати кожного місяця і це додаткове адміністрування", - підсумувала Наталя Ліпська.
Довідково:
- Нагадаємо, з першого грудня громадські організації та благодійні фонди зможуть завезти гуманітарну допомогу лише через електронну систему, але тесту її волонтери ще не бачили.
- Якщо громадські організації хочуть отримати допомогу потрібно буде реєструватися в системі.
- З першого грудня виникне проблема, коли ми зовсім не зможемо заводити автівки для війська.
За джерелом:
https://zahid.espreso.tv/u-zminakh-dlya-gromadskikh-organizatsiy-ya-bachu-2-pozitivi-i-9-zasterezhen-natalya-lipska
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|