ОПИРАЮЧИСЬ НА ІНСТИНКТИ - ДАЛЕКО НЕ ЗАЙДЕШ
4 листопада щороку відзначають незвичайне свято – День піклування про себе.
Мета створення свята
На наш погляд, творці цього свята хотіли, щоб Ви сьогодні знайшли час подбати про себе та своє здоров'я, як фізичне, так і психологічне. Погодьтеся, турбота про себе відноситься до повсякденного вибору, який ми свідомо робимо щодо себе самих. В цей день ще раз хочеться нагадати людям, що залишатися в здоровому тілі і твердій пам'яті, можна лише за умови правильного способу життя.
Як провести День піклування про себе?
Ми впевнені, що всі погодяться з тим, що в сучасному світі, самозбереження може бути головним ключем до процвітання самого себе. Незалежно від того, чи проводите ви сьогодні час в поході, зайняті домашніми тваринами, згорнувшись калачиком читаєте хорошу книгу, приділіть трохи часу собі і своєму здоров'ю, адже це має дуже велике значення для поліпшення вашого психічного і емоційного стану.
Безумовно, існує величезна кількість проблем, пов'язаних зі здоров'ям, яким люди можуть запобігти, перевірити, а також вилікувати самі. День турботи про себе допомагає підвищити рівень санітарної грамотності та знань, щоб допомогти людям активно піклуватися про своє здоров'я і благополуччя за допомогою науково обґрунтованих кроків.
Роль турботи про себе у житті людини
Турбота про себе - це важлива роль, яку ви граєте у власному здоров'ї. Будь то фізичні вправи, чистка зубів, гарне харчування, нанесення сонцезахисного крему, відмова від куріння, лікування лихоманки і головного болю, ми все робимо для того, щоб залишатися здоровими, піклуючись про себе. Турбота про себе зараз важливіше, ніж будь-коли раніше.
Найголовніше в житті кожної людини - здоров'я. Це всім добре відомо, але мало хто слідує даній істині. Тому що для збереження безцінного дару природи необхідно робити певні зусилля. Це досить велика праця. Звичайно, набагато легше і простіше полежати на дивані, смачно і ситно поїсти, просидіти весь вечір перед телевізором або за комп'ютером. А це, з часом, веде до розладу багатьох функцій організму. Для їх же відновлення не існує ніякої «чарівної палички».
День турботи про себе наголошує на важливості турботи про себе і закликає громадськість до відповідального догляду за собою. Неможливо багато років переїдати, курити, вживати алкоголь, а потім прийняти таблетку і стати здоровим.
Якою буває турбота про себе?
Турбота про себе ефективна тоді, коли вона вплетена у щоденну рутину, а не тільки під час відпустки чи за виняткових обставин. Для того, щоб її легше і доступніше було практикувати, фахівці виділяють щонайменше 6 видів турботи про себе. Деякі розраховані на більш довгострокове планування і процес, а деякі можна використовувати за вільної нагоди. Тож ви можете не лише обирати доступніший варіант щодня, але й змінювати їх залежно від вподобань та можливостей. Це ті невеликі речі, які підтримують нас, дозволяють почуватися добре і відновлюватися. Ось короткий опис кожного виду, а також те, що ви можете зробити для себе.
- Емоційна турбота. Це дії, які допомагають вам помічати, відчувати і давати собі раду з різними емоціями, не тільки позитивними. Сюди належать: ведення щоденника, добрий менеджмент стресу (навички справлятися зі стресом та викликами), емоційна зрілість, доброзичливість та співчуття, прощення, творчість, відвідування психотерапевта.
- Фізична турбота. Діяльність, яка покращує стан вашого фізичного здоров’я. Наприклад: прогулянка, спорт або фізичні навантаження (йога, фітнес тощо), гігієна сну, збалансоване харчування, відпочинок, звернення до лікарів за потреби чи на рутинний огляд.
- Практична турбота про себе. Виконання того, що відповідає основним аспектам вашого життя, а також допомагає запобігти майбутнім стресовим ситуаціям. Дії, які підтримують стабільність у вашому житті. До практичної турботи входять такі різноманітні активності: створення бюджету, заощадження та слідкування за витратами, відвідування курсів підвищення кваліфікації та професійний розвиток, організація домашнього чи робочого місця (столу, шафи, приміщення), а також робочого та особистого часу, підтримка довкілля.
- Соціальна турбота. Дії, які спрямовані на підтримку стосунків з іншими. До прикладу: межі (встановлення своїх і дотримання чужих), ваша система підтримки (близькі люди), комунікація та проведення якісного часу з іншими.
- Духовна турбота. Це можуть бути релігійні або інші практики. Наприклад: молитва, медитація, йога, час для саморефлексії, час побути з природою, ваші місця сили чи натхнення.
- Турбота про зростання та власний розвиток. Сюди входять такі активності: хобі, ваші цінності, самоідентифікація та розуміння себе, реалізація мрій чи цілей, читання, мандри, відвідування театрів, музеїв, виставок тощо.
За джерелами:
https://celebratoday.com/uk/events/november/04/self-care-day
https://fizis.net/karjera-i-usvidomlenist/iakoiu-buvaie-turbota-pro-sebe/
Фото – ілюстративне
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|