ПНЕВМОНІЯ – ПІДСТУПНА ХВОРОБА
12 листопада з 2009 р. у світі відзначають Всесвітній день боротьби з пневмонією.
Хто ініціатор створення Всесвітнього дня боротьби з пневмонією?
Ідея та ініціатива появи Всесвітнього дня боротьби з пневмонією належить Глобальній коаліції проти дитячої пневмонії. Це об'єднання міжнародних, урядових, неурядових та місцевих організацій, науково-дослідних та навчальних інститутів, різних фондів та звичайних громадян-активістів.
Що таке пневмонія?
Пневмонія – це загальна назва групи запальних захворювань легень. Насправді, ця хвороба може бути первинною або стати наслідком іншого захворювання, але незалежно від причини, пневмонія є дуже серйозною хворобою, яку не можна намагатися лікувати самостійно. Згідно з останніми статистичними даними, щорічно у всьому світі від пневмонії гине близько двох мільйонів людей.
Основними ознаками пневмонії є: загальна слабкість, сонливість, кашель, підвищена температура, ускладнення дихання. Потрібно відзначити, що при правильному медичному обслуговуванні пневмонії можна уникнути, особливо в дітей.
Ціль Всесвітнього дня боротьби з пневмонією
Основна мета цього дня - звернути увагу на пневмонію та активізувати роботи з її лікування, а також підвищити обізнаність у галузі здоров'я легень. Безумовно, легені відносяться до життєво важливих органів, оскільки з їх допомогою весь організм забезпечується киснем. Також наші легені є резервом відновлення крові. В органі постійно знаходиться 450 мілілітрів крові, а це становить десяту частину від її загального обсягу в організмі.
Традиції Всесвітнього дня боротьби з пневмонією
Заходи, що проводяться у зв'язку із Всесвітнім днем боротьби з пневмонією, покликані підвищити поінформованість про це захворювання, а також сприяти його запобіганню та своєчасному лікуванню. 12 листопада у всьому світі лікарі рекомендують зробити вакцинацію з метою профілактики, а також прослухати лекції на тему здоров'я легень, закликають сьогодні (і не лише!) приділити увагу своєму здоров'ю. Традиційно цього дня проводяться щорічні огляди лікарями всіх бажаючих.
Як не пропустити пневмонію і до чого тут COVID-19?
До речі, саме на легені припадає основний удар коронавірусної інфекції COVID-19. Коронавірус проникає в організм людини через носову порожнину, слизову оболонку очей або рот і, коли досягає легень, провокує у більшості хворих великий запальний процес - альвеоли (повітряні бульбашки легеневої тканини) заповнюються рідким ексудатом або сполучною тканиною. Бережіть свої легені від усіляких хворіб, особливо пневмонії та будьте здорові!
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/november/12/world-pneumonia-day
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|