ФІЛОСОФІЯ – МАТИ ВСІХ НАУК
У третій четвер листопада у всьому світі відзначають Всесвітній день філософії.
Це особливий день, присвячений відзначенню значення філософії в нашому житті та суспільстві. Сьогоднішнє свято закликає нас задуматися про філософію як про ключовий інструмент для розуміння світу і нашого місця в ньому.
Історія Всесвітнього дня філософії та його значення
Вперше цей день було відзначено у 2002 році з ініціативи ЮНЕСКО. Свято відзначає особливу важливість філософського мислення, водночас спонукає людей планети ділитися один з одним своєю філософською спадщиною. Через глобальні питання філософія надає сенс нашому життю та нашим діям, причому й у міжнародному контексті.
Всесвітній день філософії ставить за мету популяризацію філософії в освіті, навчання критичного та аналітичного мислення, а також сприяє розвитку здатності аналізу та обговорення складних питань.
Цей день сприяє обміну ідеями та думками між філософами, вченими та звичайними людьми. Це допомагає зближенню культур та різних точок зору.
Сьогоднішнє свято закликає філософів та вчених зробити свій внесок у вирішення світових проблем, таких як зміна клімату, бідність, конфлікти тощо.
Безумовно, філософія є однією з найважливіших областей людської думки, оскільки вона прагне осягнути сам сенс життя. Цілком логічно і закономірно, що ця наука має своє власне свято в календарі.
Роль філософії у суспільстві
Згідно з історичними даними, філософія, як наука, з'явилася у VII-VI століттях до н.е. в Індії, Китаї, Стародавній Греції. Вона стала стійкою формою свідомості, яка цікавила людей усі наступні століття. Покликанням філософів став пошук відповіді на питання, та й сама постановка питань, які стосуються світогляду.
Перелічимо головні причини, чому філософія така важлива. Вона:
- сприяє діалогу між різними культурами та традиціями, що важливо для зміцнення глобальної співпраці та миру;
- допомагає нам розуміти моральні принципи та цінності, на яких будується суспільство;
- вчить нас аналізу аргументів, логічного мислення та критичного обговорення складних проблем;
- сприяє обговоренню фундаментальних питань, що лежать в основі науки та технології.
Насправді, філософи займаються вивченням концепцій про устрій світу, еволюцію поглядів, які відображені у творах мислителів. Першим античним мислителем та афінським філософом вважають Сократа. Його вчення знаменує поворот у філософії - від розгляду природи та світу до розгляду людини. Сократ надавав перевагу усному міркуванню під час діалогів на площах і палестрах. Він є одним із родоначальників діалектики, як методу пізнання істини шляхом навідних питань і по праву став втіленням ідеалу справжнього мудреця.
Як відзначають Всесвітній день філософії у різних країнах?
З нагоди Дня філософії у всьому світі проводяться різноманітні урочисті заходи: міжнародні конференції, присвячені новим філософським практикам; дискусії на філософські теми; презентації Міжнародного журналу жінок-філософів, що виходить із 2011 року; зустрічі з професорами та вченими; виставки книг з філософії; презентації широкому загалу виступів видатних філософів; філософські диспути; курси підвищення кваліфікації; засідання клубів філософів та багато інших.
Всесвітній день філософії – це чудова нагода згадати про важливість філософії в сучасному суспільстві. Святкування Всесвітнього дня філософії допомагає нам визнати та відзначити важливу роль філософії у нашому житті.
Вітання зі святом
Вітаємо сьогодні всіх, хто має відношення до даної діяльності, незалежно від звання, займаної посади з професійним святом!
Нехай усі Ваші думки будуть світлими та добрими, нехай великі та спокійні роздуми допомагають знаходити вірний шлях та правильні відповіді на будь-які питання, нехай буття в цьому світі та природі буде щасливим!
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/rolling/world-philosophy-day
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|