ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО ЗЕМЛЕРОБІВ
День працівників сільського господарства України
щорічно святкують у третю неділю листопада.
Землеробство у світі було відкрите більше ніж шістсот поколінь до нас, тому це досить старовинна справа.
Україна з давніх часів славиться своїми чорноземами, а сільськогосподарські продукти є однією з основних статей експорту вже багато століть. Так, за античних часів від причорноморських грецьких колоній до Афін щороку поставлялося 17 тис. т. зерна.
З другої половини першого тисячоліття на українських землях з поширенням борони і плуга почали використовувати двопільну, а потім - трипільну систему землеробства. В пізніші часи характер землеволодіння мав регіональні особливості. Так, в Придністровських районах селянам надавалося стільки земля, скільки вони могли обробити. На Правобережній Україні утвердилася фільварково - панщинна система, за якою селяни мали відробляти певну кількість днів на землі феодала.
Але спільною рисою землеробства Наддніпрянщини, Лівобережжя, Слобожанщини, Північного Причорномор’я та інших регіонів сучасної України було екстенсивне введення господарства. При цьому, серед основних культур були жито, пшениця, ячмінь, овес, гречка, горох. З кінця 18 ст. почали зростати площі під технічними культурами: коноплею, льоном, тютюном. Також почали вирощувати картоплю та конюшину.
Необхідно відзначити, що після скасування кріпосного права в України широкого розповсюдження набув фермерський тип господарювання, на відміну від російських сіл, де переважало общинне господарювання
Сільське господарство не тільки забезпечує продуктами харчування населення, а також є важливою галуззю країни. За підрахунками експертів, у близькому майбутньому Україна зможе значно збільшити експорт продуктів сільського господарства.
За джерелом:
https://informator.ua/uk/yake-sogodni-19-listopada-svyato-vsesvitniy-den-tualetu-ta-mizhnarodniy-den-cholovikiv
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|