Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Грудень » 1 » Всесвітній день боротьби зі СНІДом
13:59
Всесвітній день боротьби зі СНІДом

«ЧУМА»  ХХІ  СТОЛІТТЯ

 

 

 

 

 

 

1 грудня кожного року у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом,

який присвячений поширенню інформації про пандемію СНІДу, що розповсюджується

шляхом поширення ВІЛ-інфекції, і оплакування тих, хто помер від цієї хвороби.

 

 

За оцінками фахівців, 40 мільйонів осіб у всьому світі померли від СНІДу з 1981 року, а 37 мільйонів живуть з ВІЛ-інфекцією, що робить цю хворобу однією з найважливіших проблем глобальної громадської охорони здоров'я в історії людства.

Незважаючи на недавні поліпшення в лікуванні, епідемія СНІДу, як і раніше, забирає близько двох мільйонів життів щороку, з яких понад 250 000 - діти.

Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу.

Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційною сексуальною орієнтацією, людей які займаються проституцією, а також тих, хто належить до наркозалежних, Та її швидкість поширення, і маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще нових жертв, й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню.

Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. У відсотковому відношенні ця хвороба, як і колись, характерна переважно для основних груп ризику.

Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте захворюваність і досі залишається досить високою: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.

Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, - два співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, - запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Ця ідея була підтримана.

Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році. Відзначається щорічно з ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/43/15.

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Він проживав в абсолютно провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, одна сім’я, що сподівалася на благополучне повернення своєї доньки - військового солдата з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

Висловлюємо співчуття всім тим, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної хвороби. Бажаємо підбадьорення і надії всім людям, хто лікується зараз від цієї недуги, перемогти хворобу і залишитися жити далі!


За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=317

 

Фото – ілюстративне

#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ

 

Переглядів: 109 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 21.12.2024, 15:21
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024