ПІДЗЕМНІ СИЛИ - ПРОКИДАЮТЬСЯ
Коливання могли відчуватися також і в Україні. У понеділок, 4 грудня,
у Румунії стався черговий землетрус магнітудою 4,6 за шкалою Ріхтера.
Підземні поштовхи було зафіксовано о 00:05 в районі гір Вранча.
Про це повідомляє Головний центр спеціального контролю. Зазначається, що джерело землетрусу знаходиться за 134 км від кордону з Україною на глибині 142 км.
Крім того, українські фахівці підкреслили, що цей землетрус не несе загрози для населення України. Коливання могли відчуватися тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.
Останній землетрус з району гір Вранча був зареєстрований 26 листопада 2023 року з магнітудою 4,2 за шкалою Ріхтера. Його епіцентр був на глибині 116 км.
Нагадаємо, у суботу, 2 грудня, на Філіппінах сталося декілька землетрусів. Один з них був магнітудою щонайменше 7,5.
Довідково:
У майбутньому людей попереджатимуть про наближення землетрусів.
Як повідомляє Space, двоє вчених з Інституту досліджень розвитку та Університету Лазурного берега у Франції виявили, що супутники GPS теоретично можуть за кілька годин попередити про майбутнє лихо.
Вони виявили, що тисячі станцій розташованих по всьому світу кожні п’ять хвилин записують свої нові координати через супутники GPS, що дозволяє відстежити навіть незначні рухи Землі.
Вибравши як точку спостереження місця, які розташовані навколо відомих місць землетрусів з магнітудою 7 і вище, вчені проаналізували, як їхнє положення змінювалося протягом 48 годин до події, а також зіставили ці дані з розрахунковими показниками руху землі під час землетрусу.
Як виявилося, ці показники часто починали збігатися за дві години до початку активних підземних поштовхів.
В цей час рано говорити про те, що дослідники знайшли той самий сигнал-"провісник", оскільки для більш глибокого аналізу людям потрібна апаратура в 50 разів чутливіших за наявні супутники GPS.
Однак дослідження показує, що в майбутньому люди можуть знайти можливість збільшити угруповання супутників на орбіті і тим самим захистити себе від наслідків руйнівних підземних поштовхів.
За джерелами:
https://telegraf.com.ua/ukr/ukraina/2023-12-04/5820760-nedaleko-vid-kordonu-z-ukrainoyu-stavsya-zemletrus-de-i-yakoi-sili-buli-poshtovkhi
https://telegraf.com.ua/ukr/nauka/2023-07-21/5801054-zemletrusi-syurprizom-ne-budut-vcheni-znayshli-sposib-peredbachati-kataklizmi
Фото – з відкритих джерел
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|