КЛЮЧІ ВІД СЕРЦЯ – У ВЛАСНИХ РУКАХ
В Україні реалізується інформаційна кампанія для запобігання
найпоширенішій причині смертності – серцево-судинним хворобам.
Про це "Еспресо.Захід" повідомила координаторка інформаційної кампанії "Стань на варті свого серця" Анастасія Бонковська.
В Україні презентували інформаційну кампанію "Стань на варті свого серця".
"Більшість людей не підозрює, що основною причиною розвитку серцево-судинних захворювань є їхній спосіб життя. Кампанія "Стань на варті свого серця" – перша в Україні масштабна інформаційна інтервенція, спрямована на промоцію здорового способу життя саме задля здоров’я серцево-судинної системи. Віримо, що ключові повідомлення кампанії надихнуть українців берегти своє серце та допоможуть скоротити поширеність інфарктів й інсультів серед населення", – зазначила Анастасія Бонковська.
Зазначається, що ефективним інструментом зниження поширеності ССЗ є запобігання поведінковим факторам ризику – тютюнокурінню, вживанню алкоголю, нездоровому харчуванню та недостатній фізичній активності.
Дослідження обізнаності, ставлення та поведінки щодо неінфекційних захворювань в Україні (KAPB), проведене у 2022 році, вказало на недостатню обізнаність населення про фактори ризику ССЗ. Так, найбільш згадуваною причиною розвитку ССЗ є стрес – цю причину назвали 48% опитаних. Далі за частотою згадування йдуть нездорове харчування (40%), тютюнопаління (31%), малорухливий спосіб життя (28%) і вживання алкоголю (24%).
"90% випадкам серцевих хворіб можна запобігти, якщо дотримуватися здорового способу життя та своєчасно консультуватися з сімейним лікарем за перших небезпечних симптомів. Також важливо постійно контролювати біологічні фактори ризику – як-от артеріальний тиск, рівень холестерину й цукру в крові, індекс маси тіла та окружність талії. А завдяки вебресурсу, розробленому в межах кампанії "Стань на варті свого серця", відстежувати власні ризики ССЗ стало ще простіше", – підкреслив сімейний лікар, герой інформаційної кампанії Олександр Прокопчук.
Знизити поширеність ССЗ серед українців здатне також впровадження комплексних та економічно ефективних законодавчих змін, заснованих на політиках Всесвітньої організації охорони здоров’я, зокрема:
- виконання Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну сприятиме зменшенню поширеності епідемії куріння та вживання нікотину;
- запровадження політики ВООЗ для скорочення вживання алкоголю допоможе знизити рівень споживання алкогольних напоїв;
- обмеження вмісту трансжирів у продуктах та підтримка збільшення споживання овочів та фруктів сприятимуть поліпшенню стану здоров’я населення.
Довідково:
Інформаційну кампанію "Стань на варті свого серця" розроблено ГО "Життя" у партнерстві з Центром громадського здоровʼя МОЗ України у межах проєкту "Діємо для здоров’я" за фінансової підтримки Швейцарії задля скорочення поширеності неінфекційних захворювань та запобігання передчасній смертності від НІЗ в Україні.
Матеріали інформаційної соціальної кампанії "Стань на варті свого серця" доступні для вільного поширення за умови обов’язкового посилання на Центр громадського здоров’я, україно-швейцарський проєкт "Діємо для здоров’я" та ГО "Життя".
Інформаційна кампанія "Стань на варті свого серця" триватиме до кінця 2023 року та наразі має понад 7 млн переглядів матеріалів лише в мережі Інтернет.
За джерелом:
https://zahid.espreso.tv/v-ukraini-startuvala-informatsiyna-kampaniya-stan-na-varti-svogo-sertsya
Фото – ілюстративне
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|