ПРЕМІЯ, ЯК НАЦІОНАЛЬНА ГОРДІСТЬ ШВЕЦІЇ
10 грудня 1896 року помер шведський хімік, інженер і винахідник Альфред Нобель. В цей день
в Стокгольмі вручають одну з найпрестижніших премій і відзначають Нобелівський день.
І хоча це торжество є шведським святом, воно набуло популярності на всій планеті. Щорічну подію прийнято вважати знаковою для всієї світової громадськості, але особливо її чекають люди, чия професійна діяльність і світогляд пов'язані з наукою: фізіологією, хімією, літературою, фізикою, медициною та іншими сферами, значущими для всього світу.
Підставою для отримання премії може стати революційний винахід, видатні дослідження в галузі науки, великий внесок в справу розвитку суспільства. Премія стає своєрідним підтвердженням значимості особистості у світовій культурі та підкреслює її визнання на міжнародному рівні.
Засновником премії виступає Нобель, на рахунку якого понад 350 винаходів. Найбільш відомим відкриттям вченого став динаміт. За все своє життя досліднику вдалося зібрати величезну грошову суму, яку він, однак, не поспішав витрачати. Більшу частину заощаджень він заповів на заснування заохочень видатним вченим. В результаті підписання відповідного заповіту був організований спеціальний фонд.
Наймолодшим лауреатом стала в 2015 році Малала Юсафзай. Вона отримала Премію миру у віці всього 17 років. Найстарішим став 90-річний Леонід Гурвіч, який отримав Нобелівську премію з економіки в 2007 році. Нобелівська премія має статус найпрестижнішої нагороди на планеті, яку прагнуть отримати всі вчені представлених галузей.
Не буде перебільшенням сказати, що отримання цієї премії - стовідсоткова гарантія того, що її володар увійде в історію. Премія вручається з 1901 року по п'яти номінаціях: з фізики, хімії, фізіології та медицини, з літератури, а також за досягнення в області миротворчості.
Лауреати по першим п'яти номінаціях приїжджають в столицю Швеції з усіх кінців планети для того, щоб отримати золоту медаль і грошовий приз. По завершенню урочистої частини всі лауреати запрошуються на Нобелівську вечерю і Нобелівський концерт.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/december/10/nobel-day
Фото – ілюстративне
#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ
|