КАВА – ПІДТРИМУЄ МОЗОК У ТОНУСІ
Такий повсякденний напій, як кава, віддавна не дає вченим спокою, тому
що у ній, виявляється, є ще чимало різних таємниць, які чекають свого часу.
Хвороба Паркінсона — це нейродегенеративне захворювання, яке спричинене втратою клітин у певній ділянці мозку, що називається чорною субстанцією. Ці клітини відповідають за виробництво дофаміну — важливого нейромедіатора, який відіграє ключову роль у контролі рухів та координації.
Ознаки хвороби Паркінсона:
- тремтіння (тремор);
- уповільнення рухів (брадикінезія);
- жорсткість м’язів;
- порушення рівноваги.
Вчені Орегонського університету здоров’я та науки (США) виявили, що так звана молекула втоми, аденозин, діє на дофамін подібно до гальма.
«Є два нейронні ланцюги: один із них допомагає стимулювати їхню дію, а інший інгібує його», — розповів провідний автор дослідження, доктор філософії Хайнін Чжун.
Дофамін, який називають «гормоном щастя», забезпечує життєздатність нейронних ланцюгів, а аденозин навпаки - розбалансує їх.
Вчені давно підозрювали, що дофамін перебуває під впливом протилежної динаміки нейронної сигналізації у смугастому тілі — критичній ділянці мозку, яка пов’язана з мотивацією та навчанням. Смугасте тіло також є первинною областю мозку, в якій через хворобу Паркінсона відбувається загибель клітин, які продукують дофамін.
Примітно, що аденозин добре відомий як рецептор, на який діє кофеїн.
«Кава діє у нашому мозку через ті ж рецептори. Вживання її збільшує ефективність аденозину», — зазначив співавтор дослідження Тяньї Мао, пише SciTechDaily.
Наукове підтвердження цього факту іншими вченими, дозволить фармацевтам світу створити ліки проти хвороби Паркінсона. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature («Природа»).
За джерелом:
https://medpravda.ua/ua/news/vcheni-nazvaly-she-odyn-pobichnyy-efekt-kavy/
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|