МИЛОСЕРДЯ - МАГНЕТИЗМ ПРОФЕСІЇ
Щороку третього вівторка березня у світі
відзначають Всесвітній день соціальної роботи.
Сьогоднішнє свято надає можливість наголосити на важливості соціальної роботи у підтримці та зміцненні суспільства, а також підвищити поінформованість про роль та значущість соціальних працівників. Соціальна робота, безумовно, робота складна, відповідальна та тісно пов'язана із соціальним захистом населення.
Історія Всесвітнього дня соціальної роботи та його основні цілі
Ініціатором проведення свята є Міжнародна федерація соціальних працівників. Заходи з приводу Всесвітнього дня соціальної роботи вперше було проведено у 1983 році. З того часу свято стало традиційною подією для соціальних працівників та всіх, хто цінує їхню працю.
Свято було створено, щоб високо оцінити роль усіх представників цієї дивовижної професії, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань трудових відносин, зайнятості, соціального захисту, організації оплати та безпеки праці.
Цей день надає можливість обговорити актуальні питання у сфері соціальної роботи, підтримувати та підвищувати професійні стандарти та поєднувати професіоналів соціальної сфери.
Які якості повинен мати соціальний працівник?
Насамперед, соціальними працівниками рухає величезне бажання допомоги людям. Вони ставляться до своєї справи як до покликання. Треба сказати, що найяскравішою рисою даної професії є індивідуальний підхід до кожного, хто потребує допомоги та співчуття. Допомагати людям можуть тільки ті, хто робить це за велінням свого серця, а не за обов'язком служби.
Соціальних працівників відрізняють такі людські якості, як доброта, чуйність, уважність, здатність до співпереживання. Природно, щоб сумлінно та ефективно виконувати свої обов'язки соціальний працівник має бути товариським, стресостійким, акуратним, організованим, стриманим, чесним, справедливим.
Особливості професії соціального працівника
Насправді, професія соціального працівника дуже давня, тільки раніше таких фахівців називали місіонерами чи благодійниками. Сьогодні представників соціальних служб прикріплюють до людини чи сім'ї, які потребують державної допомоги та підтримки. В основному, соцпрацівник веде такі групи населення:
- залежні громадяни;
- пенсіонери та люди з обмеженими можливостями;
- діти та підлітки, які страждають від вроджених та набутих захворювань, сімейного насильства та інших проблем;
- жінки, які стали жертвою будь-якого виду насильства;
- багатодітні сім'ї;
- люди, які втратили житло, отримали травми, втратили близьких під час катастроф.
Заходи, які проводяться під час Всесвітнього дня соціальної роботи
Цього дня у багатьох країнах проводяться різноманітні заходи. Це можуть бути семінари, конференції, вебінари, виставки, а також кампанії з підвищення обізнаності у суспільстві щодо ролі соціальних працівників. Багато організацій також використовують цей день для подяки соціальним працівникам за їхню працю і відданість.
Всесвітній день соціальної роботи є не лише нагодою відзначити професійні досягнення соціальних працівників, але й закликати приєднатися до зусиль зі створення більш справедливого та підтримуючого суспільства для всіх його членів.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/rolling/world-day-of-social-work
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|