ПІД ЗНАКОМ БІЛОЇ РОМАШКИ
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я
саме в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.
Емблемою цього Дня медики - фтизіатри вибрали польову ромашку, як символ вільного дихання на природі: у лісі, на луках, у горах. Саме у таких місцях будують для хворих на туберкульоз санаторії, лікарні, оздоровчі центри.
У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як новий засіб боротьби з цією важкою хворобою.
Впровадження DOTS – це спасіння багатьох людей від смерті, хвороби і страждання, зумовленого ТБ. Принципи і стратегії DOTS універсальні для всіх країн. Зараз вона успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу.
В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня.
Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році, закликає знизити рівні смертності від туберкульозу на 90% і захворюваності на туберкульоз на 80% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2015 року.
Товариства Червоного Хреста України здійснює медичний та психосоціальний супровід хворих на на лікарсько чутливий і лікарсько стійкий туберкульоз вже понад 10 років у співпраці з фтизіатричною службою країни за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Альянс громадського здоров’я” та фінансування Глобального Фонду боротьби зі СНіДом, туберкульозом і малярією.
Метою Проекту є контрольоване лікування та надання комплексних медичних і психосоціальних послуг, орієнтованих на потреби осіб, які хворіють на туберкульоз
Обласні організації Товариства Червоного Хреста України, де запроваджено цей Проект, надають хворим на резистентну форму туберкульозу, такі послуги:
- консультування з питань туберкульозу
- консультування щодо прихильності до лікування
- надання мотиваційних продуктових пакетів
- відшкодування транспортних витрат
- поповнення мобільного та інтернет зв’язку
- консультація психолога або психіатра (для лікування депресії та послугу психокорекції)
- надання юридичних послуг
- додаткові продуктові набори для дітей
- залучення до дітей няньки (до 3 років) та гувернера (до 14 років).
Працівники ТЧХУ також займаються допомогою фтизіатрам у виявленні туберкульозу серед контактних осіб, учасників Проєкту.
Зазначимо, що послуги хворим надаються на основі добровільної згоди клієнта та повної конфіденційності.
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
. |