ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
Українцям, які набули право власності на свої квартири ще в минулому столітті, доведеться заново
пройти процедуру реєстрації житла. Якщо вони цього не зроблять, то можуть втратити свою нерухомість.
Чому це слід зробити найближчим часом, роз'яснили у Львівській міській раді.
Право власності на житло або іншу нерухомість має бути зафіксовано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо житла у цьому реєстрі немає, то воно може стати легкою здобиччю аферистів, які заволодіють чужою квартирою.
Річ у тім, що в багатьох українців, які фактично є власниками квартир, їхнє право власності не відображено в Державному реєстрі. Причина - в тому, що вони давно отримали право власності на свої помешкання, а тоді ще електронних реєстрів не було. Отже, їхнє право власності оформлене у паперовому вигляді, причому на паперах, які зараз не мають юридичної сили.
Наш коментар:
Через суд можна буде довести своє право на нерухомість, але кому потрібна ця судова тяганина. Тож краще юридичні права на своє житло своєчасно впорядкувати за діючим нині законодавством. А тим, хто внесений тільки в електронний реєстр треба добре подумати, як будуть давати собі раду, коли хакери зломлять код і викрадуть всі дані про власників житла. То ж чи не краще, про всяк випадок, мати на руках якийсь документ про власність у паперовому варіанті.
За джерелом:
https://top.today.ua/ukrayintsyam-yaki-volodiyut-kvartyramy-ponad-20-rokiv-dovedetsya-zanovo-zdijsnyty-reyestratsiyu-zhytla-skilky-koshtuye-protsedura/
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|