ЯКИЙ ПОМОЛ, ТАКА І КАВА
Щорічно 3 квітня відзначають День народження кавомолки, саме в цей
день Джеймс Каррінгтон в 1829 році отримав патент на ручну кавомолку.
З самого початку появи кави люди міркували над способами помолу її зерен. Мабуть, функцію першої в світі кавомолки виконували велика ступа і дерев'яний товкач-калатало. Цей спосіб застосовувався ще в стародавні часи. Але великим недоліком цього способу помолу є його повільність.
Пізніше кавові зерна стали молоти за допомогою сталевих або керамічних жорен. На сьогоднішній день використовуються конічні або плоскі жорна.
У ХV столітті, на аравійському півострові умільці вигадали ручну кавомолку, принцип роботи якої зберігся і до сьогоднішнього дня: зерна кави засипаються в ємність, на дні якої знаходяться два диска. Один з дисків нерухомо закріплений, а другий обертається за допомогою рукоятки. Під час руху зерна кави перемелюють в порошок, який надалі зсипається в іншу ємність.
Технологічний прогрес не стоїть на місці і з'явилася електрична кавомолка, яка практично не вимагає ніякого втручання людини. Зерна кави засипаються в кавомолку і запускається потрібний режим помолу. Через деякий час готова кава вилучається з кавомолки.
Варто відзначити, широко відома думка завзятих любителів кави про те, що від помолу кави залежить її смак. Виходячи з цього, кожен любитель кави вибирає прийнятний для себе метод помолу.
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/april/03/coffee-grinder-birthday
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району
|