ЗВОРОТНІЙ БІК ЗВИЧОК
Бідність починається не з порожнього гаманця, а з мислення, твердять психологи. Саме психологія бідності, звички бідності – ось що призводить нас дуже часто до негативних наслідків. Порожній гаманець – наслідок наших звичок, які ми не помічаємо. Вони ж визначають - стиль нашого життя.
Майк Керрол
Підтверджень тому безліч. Одним з них є історія Майкла Керролла, сміттяра з Англії. Йому невимовно пощастило, і він виграв в лотерею 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Це величезні гроші. І коли вони впали Майклу на голову, він почав ними розкидатися направо і наліво: купував кілограми золотих прикрас, вантажівки з шампанським, десятки дорогих автомобілів.
Кожен день він напивався до безпам’ятства і накачував себе наркотиками, проводив час на дорогих курортах і в борделях. Такий спосіб життя не сприяє фінансовій стабільності, тому вже через десять років на рахунку Майкла не залишилося нічого, і він був змушений повернутися до своєї старої роботі сміттяра, заробляючи 42 фунти на тиждень.
Про що говорить нам цей приклад? Про те, що бідність або багатство починаються з голови і абсолютно не залежать від суми на вашому рахунку.
Роль мислення у нашому житті
Людина з мисленням бідності, така, як Майк, в будь-якому випадку буде бідною, навіть якщо їй дати кілька мільйонів. А людина з правильним мисленням, яка знає, як розпоряджатися грошима, знає куди їх вкласти і, найголовніше, не страждає від шкідливих думок, які диктують, що гроші дуже складно заробити і якщо вже ми не народилися багатими, то нема чого й починати.
Однаковий бюджет, а рівень життя - різний
Нерідко буває так, що люди з практично однаковим бюджетом мають абсолютно різні рівні життя. Тобто, одним цілком вистачає грошей на усі потреби й навіть вдається заощаджувати, а у інші ледь дотягують до зарплати, навіть беручи у борг.
"Апостроф" пише, які "непомітні" звички програмують людину на злидні.
"Мантра" про брак коштів
Деякі люди часто думають про те, що у них бракує коштів й повторюють це при нагоді усім друзям і родичам. Після чого, як правило, розвивається дріб'язковість, а люди самі починають вірити у свою фінансову безперспективність.
Миттєві потреби
Люди схильні мимоволі витрачати гроші на миттєві задоволення, наприклад, на каву у найближчому автоматі, де вона "смачніша". Тобто, громадянин може "спускати" на це декілька сотень гривень щомісяця. І таких прикладів можна привести дуже багато.
Спонтанні купівлі
Підраховано, що на т.зв. "незаплановані покупки" люди витрачають на третину більше, ніж на плановані. Зробити такі покупки людей підштовхують акції та привабливі знижки. Тому той, хто не може контролювати себе, просто приречений щомісяця спускати зайві гроші.
Відсутність плану
Людині не цікаво заощаджувати кошти просто так, "аби було". Повинна бути кінцева мета – придбання житла, автомобіля, відпустка тощо. Тому для зберігання грошей дуже важливо мати фінансовий план, який не дасть витрачати гроші на аби що.
Кредитки
Люди, які часто використовують кредитні кошти, "люб'язно" надані банком, приречені на величезні витрати, адже психологічно витрачати банківські кошти значно легше, ніж свої кревні. До того ж, з "фантомними" електронними грошима простіше розлучатися, ніж з готівкою. Але їх потрібно буде повертати з відсотками. Іноді дуже великими, якщо вам не пощастило стати клієнтом "мікрокредитної" контори.
Брендові речі
Багато людей, маючи скромні доходи, намагаються купувати брендові речі, які можуть коштувати навіть більше кількох їхніх зарплат. Тим самим вони хоч таким чином хочуть стати дотичними до світу багатих. Але це хибна практика, яка дає недовгий ефект "елітності". Адже мода мінлива, а техніка постійно оновлюється, тому людям з невеликим доходом все одно не встигнути за усім примхами моди.
Фото – з відкритих джерел
#Український_Червоний_Хрест_Личаківського_району |